I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze

Warsztaty Integracyjne – podsumowanie

Warsztaty Integracyjne – podsumowanie

On Wrzesień 8, 2023, Posted by , In Aktualności, With Możliwość komentowania Warsztaty Integracyjne – podsumowanie została wyłączona

W dniach 2-3 września odbyły się doroczne Warsztaty Integracyjne dla uczniów pierwszych klas naszego liceum. W spotkaniu integracyjnym wzięło udział 214 pierwszaków, czyli niemal 90% uczennic i uczniów, którzy rozpoczęli naukę w Żeromie w roku szkolnym 2023/2024.

Dwudniowy program warsztatów obfitował w różnorodne zajęcia, których celem było wzajemne poznanie się uczniów i kadry pedagogicznej. Wychowawcy klas spotkali się ze swoimi wychowankami podczas zajęć integracyjnych, a następnie wszystkie zespoły klasowe brały udział w przygotowanych przez organizatorów konkurencjach m.in. budowaniu wieży z papieru, prezentacji ginących zawodów i rzemiosł, czy przyszywaniu guzików na czas. Uczniowie kreowali także portrety swoich wychowawców oraz tworzyli clip opowiadający o zespole klasowym i wychowawcy.

Każda klasa przygotowała także „kapsułę czasu” – butelkę, w której umiesiliśmy list oraz karteczki, na których każdy uczeń zapisał, kim chciałby zostać w przyszłości. Mamy nadzieję, że zalakowane butelki, przetrwają 3,5 roku i będą miłym wspomnieniem na zakończenie nauki w liceum.

Drugi dzień warsztatów upłynął pod znakiem wycieczki na cmentarz więźniów niemieckiego obozu w Borowicach. Podczas krótkiej prelekcji przybliżyliśmy uczniom historię i symbolikę tego miejsca, w odniesieniu do współczesnych wydarzeń m.in. w Ukrainie. Następnie oddaliśmy cześć ofiarom wszystkich wojen zapalając symboliczne znicze.

Warsztaty Integracyjne to przede wszystkim dobra zabawa i szansa na nawiązanie nowych znajomości i dobrych relacji wśród nowych uczniów naszej szkoły. Rywalizacja drużyn klasowych dodawała tylko rumieńców naszej imprezie. Czas więc na wyniki!

Zwycięskim zespołem jest klasa 1A wraz z wychowawcą p. Michałem Marszałem. Serdecznie gratulujemy! W nagrodę uczennice
i uczniowie otrzymają smaczny tort i dodatkowy dzień wycieczki.

Pełne zestawienie klasyfikacji, prezentuje się następująco:

1 miejsce – kl. 1A – 46pkt

2 miejsce – kl. 1C1 – 45pkt

3 miejsce – kl. 1E – 43pkt

4 miejsce – kl. 1B – 41pkt

5 miejsce – kl. 1D – 40pkt

6 miejsce – kl. 1C2 i 1F – 39pkt

7 miejsce – kl. 1G – 29pkt

Gratulacje dla wszystkich uczestników!

Warsztaty Integracyjne mogły zostać zrealizowane dzięki zaangażowaniu wielu osób. Bardzo serdecznie dziękuję za pracę i wysiłek w pracach przygotowawczych i realizacji programu wyjazdu integracyjnego:

  • dyrektorowi szkoły p. Jolancie Paszowskiej,
  • wychowawcom klas – paniom A. Dobruszek, M. Moreau, D. Witczak i S. Żelaznej oraz panom M. Marszałowi, A. Semeniukowi
    i R. Wiewiórze,
  • pedagogom szkolnym p. D. Romańczuk – Masiowskiej i K. Wronie
  • T. Raczyńskiemu, który przygotował fotorelację z warsztatów,
  • opiekunowi samorządu uczniowskiego p. M. Kokotowskiemu oraz jego dzielnej drużynie Nelli, Julii, Lenie, Mai i Filipowi,
  • niezastąpionym absolwentom Maksowi i Pawłowi i przez moment Zosi i Nikoli,
  • B. Borkowskiej, która objęła nas troskliwą opieką medyczną,
  • uczynnym pracownikom administracji i obsługi szkoły pod dowództwem p. G. Simoniuk,

Serdeczne podziękowania za gościnę składamy na ręce menedżera Pensjonatu Markus w Przesiece p. Cezarego Pabisiewicza
i jego pracowników!

W tym roku zrezygnowaliśmy z kłopotliwego dojazdu autobusami na miejsce naszym zmagań integracyjnych. Dlatego bardzo ciepłe podziękowania składamy wszystkim Rodzicom – mistrzom logistyki, którzy sfinansowali wyjazd oraz dostarczyli i odebrali swoje pociechy z Przesieki.

Warsztaty Integracyjne 2023 przechodzą do historii! Był to bardzo intensywny, ale nadto udany i pouczający czas, który mam nadzieję, przyczynił się do zmniejszenia stresu szkolnego związanego z rozpoczęciem nauki w nowej szkole i nieznanym wcześniej zespole koleżanek i kolegów.

Do zobaczenia w przyszłym roku!

Grzegorz Lustyk

 

 

Comments are closed.
Skip to content