Liceum Sukcesy

 

Jesteśmy w czołówce liceów w Polsce!!!

10 stycznia 2017 został opublikowany  Ranking Szkół   Ponadgimnazjalnych  „Perspektyw”.

Zgodnie z postanowieniem Kapituły, licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach – 30% , wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych – 25% , oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych – 45% .

W tym roku nasze liceum w  Rankingu  Liceów Ogólnokształcących zajęło 6 miejsce wśród ogólniaków na Dolnym Śląsku – 91 miejsce w Polsce!

W Rankingu Maturalnym nasze Liceum zajęło również 6 miejsce na Dolnym Śląsku (82 miejsce w Polsce).

Zgodnie z przyjętym przez Fundację Edukacyjną Perspektywy zasadami,  szkoły które zajęły miejsce od 1-100  mają prawo używać w 2017 roku tytuł honorowy „Złotej Szkoły” i związanego z tym graficznego znaku jakości.

Cieszy nas ogromnie ten wynik. Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych uczniów, serdecznie im gratulujemy. Gratulujemy również Rodzicom i nauczycielom. 🙂

 

ROK SZKOLNY 2013/14

BIOLOGIA

  • Urszula Izydorczyk została laureatką XXIX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

HISTORIA

  • Arkadiusz Siwko z klasy 2c został finalistą VIII Olimpiady Mediewistycznej
  • Jeremi Dobrzański, Karolina Kulla i Arkadiusz Siwko zostali laureatami konkursu Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy…

PRZEDMIOTY ARTYSTYCZNE

  • Magdalena Grodzińska z klasy 2a2 został finalistką z wyróżnieniem XXVIII Olimpiady Artystycznej
  • Magdalena Grodzińska z klasy 2a2 zakwalifikowała się do etapu okręgowego XXVIII Olimpiady Artystycznej – sekcja plastyki
  • Arkadiusz Siwko z klasy 2c zakwalifikował się do etapu okręgowego XXVIII Olimpiady Artystycznej – sekcja plastyki

STYPENDIA

  • Elżbieta Gołdyn z klasy 3b otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów
  • Jeremi Dobrzański z klasy 2c otrzymał Stypendium Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci
  • Magdalena Grodzińska z klasy 2a2 otrzymała Stypendium Krajowego Funduszu na Rzecz Dziecia
  • Arkadiusz Siwko z klasy 2c otrzymał Stypendium Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci

ROK SZKOLNY 2012/13

BIOLOGIA

  • Jakub Michnowski z klasy 3b został laureatem XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

FILOZOFIA

  • Wojciech Szuber z klasy 2e został finalistą XXV Olimpiady Filozoficznej
  • Kamil Ziółkowski z klasy 3e został finalistą XXV Olimpiady Filozoficznej
  • Wojciech Szuber z klasy 2e zakwalifikował się do III etapu XXV Olimpiady Filozoficznej
  • Kamil Ziółkowski z klasy 3e zakwalifikował się do III etapu XXV Olimpiady Filozoficznej

HISTORIA

  • Monika Kolbuch zdobyła I miejsce w konkursie na najlepszą prezentację multimedialną Szlakiem historii – obiekty zabytkowe Parków Krajobrazowych Dolnego Śląska – 2012
  • Katarzyna Sikorska, Magdalena Angielczyk zajęły II miejsce w Grze Wydziałowej na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego

JĘZYK ANGIELSKI

  • Michał Gryszkiewicz z klasy 3f został laureatem w konkursie English High Flier 2012
  • Mateusz Zackiewicz z klasy 3a zakwalifikował się do II etapu XXXVI Olimpiady Języka Angielskiego
  • Magdalena Soja z klasy 3f zakwalifikowała się do II etapu XXXVI Olimpiady Języka Angielskiego

JĘZYK FRANCUSKI

  • Piotr Nowakowski z klasy 3f zakwalifikował się do II etapu XXXVI Olimpiady Języka Francuskiego

JĘZYK ŁACIŃSKI

  • Anna Rogowska z klasy 3e została finalistką XXXI Olimpiady Języka Łacińskiego

JĘZYK ROSYJSKI

  • Michał Kociuba z klasy 3b zakwalifikował się do II etapu XLIV Olimpiady Języka Rosyjskiego
  • Natalia Kozak z klasy 3f zakwalifikowała się do II etapu XLIV Olimpiady Języka Rosyjskiego
  • Maria Więckowski z klasy 2e zakwalifikowała się do II etapu XLIV Olimpiady Języka Rosyjskiego

MATEMATYKA

  • Michał Kociuba z klasy 3b zakwalifikował się do II etapu LXIV Olimpiady Matematycznej
  • Mateusz Pyzik z klasy 3a zakwalifikował się do II etapu LXIV Olimpiady Matematycznej
  • Wojciech Stępień z klasy 2a zakwalifikował się do II etapu LXIV Olimpiady Matematycznej

PLASTYKA

  • Michał Bień z klasy 2f został finalistą z wyróżnieniem XXVII Olimpiady Artystycznej (sekcja plastyczna)
  • Krzysztof Danielak zdobył wyróżnienie w konkursie plastycznym Pace Pas International

PODSTAWY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

  • Krzysztof Desput z klasy 3a zakwalifikował się do II etapu VIII Olimpiady Przedsiębiorczości
  • Mateusz Pyzik z klasy 3a zakwalifikował się do II etapu VIII Olimpiady Przedsiębiorczości
  • Magdalena Grodzińska z klasy 1a2 zakwalifikowała się do II etapu XXVI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej
  • Monika Pancerz z klasy 3d zakwalifikowała się do II etapu XXVI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

RELIGIA

  • Krzysztof Borysiewicz z klasy 1c został finalistą XXIII Olimpiady Teologii Katolickiej

STYPENDIA

  • Magdalena Grodzińska z klasy 1a1 została laureatką XII edycji Konkursu Stypendialnego zDolny Śląsk – stypendium naukowe
  • Arkadiusz Siwko z klasy 1c został laureatem XII edycji Konkursu Stypendialnego zDolny Śląsk – stypendium naukowe
  • Michał Piasecki z klasy 3d został laureatem XII edycji Konkursu Stypendialnego zDolny Śląsk – działalność społeczna
  • Szymon Zieliński z klasy 1b1 został stypendystą programu Dolnośląski program stypendialny – wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów uzdolnionych

SPORT

  • Uczniowie I LO zdobyli I miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół miasta Jeleniej Góry

ROK SZKOLNY 2011/12

FIZYKA

  • Mariusz Figiel z klasy 3a został finalistą II konkursu Fizyczne i Astronomiczne Stypendia w Toruniu – FAST 2012
  • Krzysztof Żelaśkiewicz z klasy 3a został finalistą LXI Olimpiady Fizycznej
  • Mariusz Figiel z klasy 3a zakwalifikował się do II etapu LXI Olimpiady Fizycznej
  • Krzysztof Żelaśkiewicz z klasy 3a zakwalifikował się do II etapu LXI Olimpiady Fizycznej
  • Dominik Kulikowski z klasy 2a zakwalifikował się do II etapu LXI Olimpiady Fizycznej

GEOGRAFIA

  • Krzysztof Desput z klasy 2a zakwalifikował się do II etapu XXXVIII Olimpiady Geograficznej
  • Paweł Bigus z klasy 2a zakwalifikował się do II etapu XXXVIII Olimpiady Geograficznej
  • Paulina Roczniak z klasy 2a zakwalifikowała się do II etapu XXXVIII Olimpiady Geograficznej
  • Małgorzata Jędrasiewicz z klasy 3a zakwalifikowała się do II etapu XXXVIII Olimpiady Geograficznej
  • Małgorzata Kowalczyk z klasy 2f zakwalifikowała się do II etapu XXXVIII Olimpiady Geograficznej

HISTORIA

  • Mirosz Komsta z klasy 3e zakwalifikował się do części ustnej etapu okręgowego XXXVIII Olimpiady Historycznej
  • Tomek Gogolewski z klasy 2f zakwalifikował się do części ustnej etapu okręgowego XXXVIII Olimpiady Historycznej
  • Jan Tyszkiewicz z klasy 3e zakwalifikował się do etapu okręgowego XXXVIII Olimpiady Historycznej
  • Mirosz Komsta z klasy 3e zakwalifikował się do etapu okręgowego LIII Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
  • Rafał Woch z klasy 3f zakwalifikował się do etapu okręgowego LIII Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

JĘZYK FRANCUSKI

  • Ewelina Kamińska z klasy 1c zakwalifikowała się do finału konkursu języka francuskiego „Le français, n’hésite pas! Fonce!”
  • Milena Kokoryk z klasy 2b zakwalifikowała się do finału konkursu języka francuskiego „Le français, n’hésite pas! Fonce!”
  • Sonia Gumińska z klasy 3f zakwalifikowała się do II etapu XXXV Olimpiady Języka Francuskiego

JĘZYK ŁACIŃSKI

  • Kamil Prusakowski z klasy 3e został finalistą XXX Olimpiady Języka Łacińskiego
  • Kamil Prusakowski z klasy 3e zakwalifikował się do II etapu XXX Olimpiady Języka Łacińskiego
  • Mirosz Komsta z klasy 3e zakwalifikował się do II etapu XXX Olimpiady Języka Łacińskiego
  • Błażej Józiak z klasy 3a zakwalifikował się do II etapu XXX Olimpiady Języka Łacińskiego

JĘZYK NIEMIECKI

  • Monika Przybyłek-Woźniak z klasy 3e zajęła II miejsce w I edycji Konkursu Germanistycznego
  • Błażej Józiak z klasy 3a zakwalifikował się do etapu okręgowego 35 Olimpiady Języka Niemieckiego
  • Natalia Kurnel z klasy 1e zakwalifikowała się do etapu okręgowego 35 Olimpiady Języka Niemieckiego
  • Agnieszka Lasocka z klasy 1f zakwalifikowała się do etapu okręgowego 35 Olimpiady Języka Niemieckiego

JĘZYK POLSKI

  • Ania Byczko z klasy 2g została wyróżniona w VII Dolnośląskim Konkursie Literackim o Laur Złotego Pióra „My Polacy, My Dolnoślązacy”
  • Joanna Śliwińska z klasy 1a zajęła II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Życiu i Twórczości Czesława Miłosza

JĘZYK ROSYJSKI

  • Michał Kotowski z klasy 2b został finalistą XLIII Olimpiady Języka Rosyjskiego
  • Michał Kociuba z klasy 2b został finalistą XLIII Olimpiady Języka Rosyjskiego
  • Eliza Witek z klasy 3a zakwalifikowała się do II etapu XLIII Olimpiady Języka Rosyjskiego
  • Klaudia Jasińska z klasy 3f zakwalifikowała się do II etapu XLIII Olimpiady Języka Rosyjskiego
  • Daria Batorowicz z klasy 2a zakwalifikowała się do II etapu XLIII Olimpiady Języka Rosyjskiego

MATEMATYKA

  • Mateusz Skórski z klasy 3a zakwalifikował się do III etapu LXIII Olimpiady Matematycznej
  • Edyta Gajdzik z klasy 3a zakwalifikowała się do II etapu X Olimpiady Lingwistyki Teoretycznej, Matematycznej i Stosowanej
  • Małgorzata Młyńczyk z klasy 3a zakwalifikowała się do II etapu X Olimpiady Lingwistyki Teoretycznej, Matematycznej i Stosowanej
  • Mateusz Skórski z klasy 3a zakwalifikował się do II etapu X Olimpiady Lingwistyki Teoretycznej, Matematycznej i Stosowanej
  • Wojciech Flig z klasy 3a zakwalifikował się do II etapu X Olimpiady Lingwistyki Teoretycznej, Matematycznej i Stosowanej
  • Dominik Kulikowski z klasy 2a zakwalifikował się do II etapu X Olimpiady Lingwistyki Teoretycznej, Matematycznej i Stosowanej
  • Elżbieta Gołdyn z klasy 1b zakwalifikowała się do II etapu X Olimpiady Lingwistyki Teoretycznej, Matematycznej i Stosowanej
  • Mateusz Skórski z klasy 3a zakwalifikował się do II etapu LXIII Olimpiady Matematycznej
  • Rania Mukalled z klasy 3a zakwalifikowała się do II etapu LXIII Olimpiady Matematycznej
  • Michał Kociuba z klasy 2b zakwalifikował się do II etapu LXIII Olimpiady Matematycznej
  • Dominik Kulikowski z klasy 2a zakwalifikował się do II etapu LXIII Olimpiady Matematycznej
  • Mateusz Pyzik z klasy 2a zakwalifikował się do II etapu LXIII Olimpiady Matematycznej

PODSTAWY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

  • Kamil Prusakowski z klasy 3e został finalistą XXV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej
  • Kamil Prusakowski z klasy 3e zakwalifikował się do III etapu XXV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej
  • Kamil Prusakowski z klasy 3e zakwalifikował się do II etapu XXV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej
  • Mirosz Komsta z klasy 3e zakwalifikował się do II etapu XXV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej
  • Maria Wójtowicz z klasy 3g zakwalifikowała się do II etapu XXV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej
  • Katarzyna Segiet z klasy 3a zakwalifikowała się do II etapu XXV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej
  • Wojciech Flig z klasy 3a zakwalifikował się do II etapu XXV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej
  • Kamil Prusakowski z klasy 3e zakwalifikował się do II etapu VII Olimpiady Przedsiębiorczości
  • Dawid Rosiak z klasy 3c zakwalifikował się do II etapu VII Olimpiady Przedsiębiorczości
  • Monika Stoppel z klasy 3g zakwalifikowała się do II etapu VII Olimpiady Przedsiębiorczości
  • Katarzyna Segiet z klasy 3a zakwalifikowała się do II etapu VII Olimpiady Przedsiębiorczości

RELIGIA

  • Mateusz Aleksandrowicz z klasy 3d zakwalifikował się do finału Olimpiady Teologii Katolickiej
  • Krzysztof Desput z klasy 2a zakwalifikował się do II etapu X Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki
  • Michał Ożóg z klasy 2g zakwalifikował się do II etapu X Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki

ROK SZKOLNY 2010/11

FIZYKA

  • Mariusz Figiel z klasy 2a zakwalifikował się do II etapu LX Olimpiady Fizycznej

INFORMATYKA

  • Krzysztof Żelaśkiewicz z klasy 2a zakwalifikował się do II etapu Olimpiady Informatycznej
  • Mateusz Skórski z klasy 2a zakwalifikował się do II etapu Olimpiady Informatycznej
  • Marek Hołyński z klasy 3a zakwalifikował się do II etapu Olimpiady Informatycznej

JĘZYK ANGIELSKI

  • Joanna Szpakowska z klasy 2b zajęła I miejsce w konkursie Wymowy Angielskiej
  • Alicja Szczypka z klasy 1b zajęła II miejsce w konkursie Wymowy Angielskiej
  • Edyta Gajdzik z klasy 2a zajęła III miejsce w konkursie Wymowy Angielskiej
  • Krzysztof Żelaśkiewicz z klasy 2a otrzymał wyróżnienie w konkursie Wymowy Angielskiej
  • Iga Przemyk z klasy 2b zakwalifikowała się do II etapu Olimpiady Języka Angielskiego
  • Grzegorz Zięba z klasy 3f zakwalifikował się do II etapu Olimpiady Języka Angielskiego
  • Grażyna Katalińska z klasy 3a zdobyła I miejsce w województwie w konkursie English High Flier
  • Iga Przemyk z klasy 2b zdobyła III miejsce w województwie w konkursie English High Flier
  • Magda Soja z klasy 1f zdobyła I miejsce w województwie w konkursie English High Flier

JĘZYK FRANCUSKI

  • Sonia Gumińska z klasy 2f zajęła II miejsce w ustnym finale konkursu języka francuskiegoo Le français? N’hésite pas! Fonce!
  • Aleksandra Kosno z klasy 2e zajęła II miejsce w etapie regionalnym Ogólnopolskiego Konkursu Prozy i Poezji Frankofońskiej
  • Łukasz Jacheć z klasy 3b zakwalifikował się do II etapu Olimpiady Języka Francuskiego
  • Anna Konopka z klasy 3f zakwalifikowała się do II etapu Olimpiady Języka Francuskiego
  • Barbara Śmiałkowska z klasy 3e zakwalifikowała się do II etapu Olimpiady Języka Francuskiego

JĘZYK ROSYJSKI

  • Marcin Misiek z klasy 3c został finalistą XLII Olimpiady Języka Rosyjskiego
  • Kamila Zieleniewicz z klasy 3f została finalistką XLII Olimpiady Języka Rosyjskiego

MATEMATYKA

  • Łukasz Segiet z klasy 3a został laureatem XXV Międzynarodowych Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych
  • Mateusz Skórski z klasy 2a został finalistą ogólnopolskich zawodów IX Międzynarodowej Olimpiady Lingwistyki Teoretycznej, Matematycznej i Stosowanej
  • Edyta Gajdzik z klasy 2a została finalistką ogólnopolskich zawodów IX Międzynarodowej Olimpiady Lingwistyki Teoretycznej, Matematycznej i Stosowanej
  • Łukasz Segiet z klasy 3a został finalistą z wyróżnieniem LXII Olimpiady Matematycznej
  • Łukasz Segiet z klasy 3a zakwalifikował się do III etapu LXII Olimpiady Matematycznej
  • Łukasz Segiet z klasy 3a zakwalifikował się do II etapu LXII Olimpiady Matematycznej
  • Marek Hołyński z klasy 3a zakwalifikował się do II etapu LXII Olimpiady Matematycznej
  • Rania Mukalled z klasy 2a zakwalifikowała się do II etapu LXII Olimpiady Matematycznej

PODSTAWY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

  • Szymon Stelmach z klasy 3d zakwalifikował się do II etapu Olimpiady Finansowej – Banki w akcji
  • Szymon Zieleniewicz z klasy 1g zakwalifikował się do II etapu Olimpiady Finansowej – Banki w akcji
  • Kamil Prusakowski z klasy 2e zakwalifikował się do II etapu Olimpiady Przedsiębiorczości
  • Marek Wolf z klasy 3e zakwalifikował się do II etapu Olimpiady Przedsiębiorczości
  • Mateusz Zieleniewicz z klasy 2g zakwalifikował się do II etapu Olimpiady Przedsiębiorczości
  • Bartosz Wróbel z klasy 2g zakwalifikował się do II etapu Olimpiady Przedsiębiorczości
  • Mirosz Komsta z klasy 2e zakwalifikował się do II etapu XXIV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej
  • Marek Wolf z klasy 3e zakwalifikował się do II etapu XXIV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej
  • Karolina Leśniowska z klasy 3e zakwalifikowała się do II etapu XXIV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej
  • Dagmara Reczka z klasy 3e zakwalifikowała się do II etapu XXIV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

PSYCHOLOGIA

  • Marta Strzelecka z klasy 2e zakwalifikowała się do finału III Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej

Rok szkolny 2009/10

MATEMATYKA

  • Łukasz Segiet z 2a został finalistą LXI Olimpiady Matematycznej
  • Łukasz Segiet z 2a został finalistą Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych
  • Łukasz Segiet z 2a zajął I miejsce w Lidze zadaniowej licealistów
  • Mateusz Mielniczuk z 2a zajął II miejsce w Lidze zadaniowej licealistów
  • Rania Mukalled z 1a zajęła III miejsce w Lidze zadaniowej licealistów

JĘZYK ANGIELSKI

  • Anna Pyrzanowska z 3b zajęła I miejsce w ogólnopolskim konkursie j. angielskiego „Łowcy Talentów – JERSZ”
  • Dorota Sadowska z 2f zajęła III miejsce w ogólnopolskim konkursie j. angielskiego „Łowcy Talentów – JERSZ”

JĘZYK ROSYJSKI

  • Marcin Misiek z klasy 3c został finalistą XLI Olimpiady Języka Rosyjskiego

INFORMATYKA

  • Marek Hołyński z 2a zajął I miejsce w Regionalnym Konkursie Informatycznym organizowanym na Wydziale Technicznym Kolegium Karkonoskiego w Jeleniej Górze
  • Łukasz Segiet z 2a zajął III miejsce w Regionalnym Konkursie Informatycznym organizowanym na Wydziale Technicznym Kolegium Karkonoskiego w Jeleniej Górze
  • Mateusz Skórski z 1a zakwalifikował się do II etapu Olimpiady Informatycznej
  • Wojciech Flig, Piotr Staniów, Krzysztof Żelaśkiewicz, Mateusz Skórski z 1a zakwalifikowali się do II etapu konkursu DialNet Masters

JĘZYK ROSYJSKI

  • Tomasz Szuba z 3b został finalistą Olimpiady Języka Rosyjsjkiego
  • Marcin Misiek z 2c został finalistą Olimpiady Języka Rosyjskiego

JĘZYK NIEMIECKI

  • Iga Przemyk z 1b zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Wielkim Konkursie Słownictwa z języka niemieckiego

GEOGRAFIA

  • Dominik Cybulski z 2e zajął I miejsce w Turnieju Turystyczno-Krajoznawczym