I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze

I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

• Atmosfera profesjonalizmu, partnerstwa i pasji. Pragmatyczne podejście do procesu kształcenia, dbałość o relacje uczeń-nauczyciel, stawianie na charyzmę i doświadczenie.
  • Doskonała zdawalność na egzaminach maturalnych – z nami po prostu  zdaje  się najlepiej!
  • W największym tego słowa znaczeniu  indywidualizacja nauczania! Rozwijamy pasje i zainteresowania, wychodzimy naprzeciw młodym, pomagamy się uczyć i wyrównujemy szanse edukacyjne.
  • Wysoko wykwalifikowana kadra nauczycielska. Większość z nas to nauczyciele dyplomowani z uprawnieniami egzaminatorów. Poza wiedzą i doświadczeniem, cechuje nas entuzjazm i zaangażowanie, które wkładamy w przygotowanie oraz prowadzenie wszystkich zajęć.
  • Finansowo wspieramy i nagradzamy uczniów wybitnych corocznymi  stypendiami  fundowanymi  przez Radę Rodziców, pomagamy także uczniom z trudnościami materialnymi – stypendia socjalne.
  • Nasi uczniowie mogą swobodnie wybierać z całej gamy zajęć dodatkowych, uzupełniających oraz  warsztatów i kół zainteresowań.
  • Mamy jasny i klarowny system oceniania. Naszym priorytetem jest życzliwa współpraca z uczniami: u nas zawsze uzyskasz informację zwrotną, jakie są Twoje mocne strony, a nad czym i w jaki sposób powinieneś pracować.
  • Zabytkowy budynek z doskonałym zapleczem edukacyjno-sportowym, sprzyjający łączeniu tradycji z nowoczesnością i kształceniem na miarę XXI wieku.
  • Jesteśmy  blisko! Szkoła znajduje się w bardzo dogodnej lokalizacji blisko centrum miasta,  nieopodal dworca PKP i przystanków MZK.
  • Utrzymujemy stały kontakt z uczniami i rodzicami poprzez dziennik elektroniczny, jesteśmy również do Waszej dyspozycji w każdy ostatni czwartek miesiąca, od godz. 17:00.
  • Z pasją uczymy języków obcych. Oprócz lekcji w grupach międzyoddziałowych, zróżnicowanych poziomem zaawansowania, uczniowie mają wiele okazji aby poznać  kulturę danego kraju, np. w ramach Dni Krajów Frankofońskich, uczniowskiej wymiany międzynarodowej (zajęcia za granicą), wycieczek zagranicznych czy też spotkań z studentami AISEC.
  • W naszej szkole stałą praktyką są atrakcyjne zagraniczne wycieczki edukacyjne na Wyspy Brytyjskie  do:  Anglii, Szkocji  czy Walii oraz do krajów francuskojęzycznych: Francji, Belgii, Luksemburga.
  • Organizujemy liczne obozy naukowe: astronomiczne, matematyczne, ekologiczne, przyrodnicze, geograficzne.
  • Mamy wyjątkowo prężnie działający Samorząd Uczniowski, posiadający własne pomieszczenie tzw. AKWARIUM, złożony z młodych społeczników i pasjonatów działań obywatelskich.
  • Absolwenci naszej szkoły z powodzeniem dostają się na wybrane kierunki studiów na uczelniach krajowych i zagranicznych, mamy „swoich ludzi” w Cambridge, Oxfordzie, Sorbonie, na Harwardzie!
  • Jesteśmy w gronie najlepszych liceów w Polsce.  Nasza szkoła znajduje się w pierwszej dziesiątce  liceów  dolnośląskich!

Opis placówki:

• Stylowy, bezpieczny i wyjątkowo przestronny budynek zbudowany w 1913 roku.
  • 78 wysoko wykwalifikowanych i oddanych uczniom nauczycieli.
  • 43 sale lekcyjne wyposażone w nowoczesny sprzęt audiowizualny.
  • 3 pracownie komputerowe.
  • Bogato wyposażone laboratorium chemiczne, gabinety fizyczne i biologiczne.
  • Szkolne Centrum Informacyjne czyli  biblioteka szkolna (ponad 30 000 woluminów), czytelnia oraz stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu.
  • Bogata baza sportowa: duża sala gimnastyczna , dwie małe sale gimnastyczne, siłownia, boisko ze sztuczną nawierzchnią
  • Reprezentacyjna aula szkolna z balkonem na 400 miejsc.
  • Multimedialna sala audytoryjna na 70 miejsc.
  • Jednozmianowy system zajęć.
  • Strefa relaksu ucznia
  • Automaty z napojami i przekąskami na korytarzu.