I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze

NASK Day

NASK Day

On Styczeń 18, 2020, Posted by , In Aktualności,Komunikaty,Liceum,Nauka, With Możliwość komentowania NASK Day została wyłączona

Uczniowie klas 1a1, 2a1 i 2a2 uczestniczyli w NASK Day we Wrocławiu. Wydarzenie to przybliżyło działalność Państwowego Instytutu Badawczego NASK nadzorowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji. Rozwój cyfrowego świata sprawia, że potrzeba coraz więcej specjalistów z dziedzin związanych z szeroko rozumianym internetem i nowymi technologiami. NASK jako instytucja z 26-letnim doświadczeniem w tej dziedzinie dzieli się z innymi swoją wiedzą, przybliża obszary swojej działalności i zaprasza innych do współpracy, partnerstwa, łączenia sił. Dlatego też pojawił się pomysł zorganizowania wydarzenia NASK Day, podczas którego eksperci omówili bliżej działalność NASK w kręgach akademickich, szkołach kształcących w obszarach związanych z informatyką i internetem.
Uczestnicy NASK Day, który odbył się w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego, uczestniczyli w licznych wykładach specjalistów z NASK oraz z Instytutu Informatyki UWr – Cyberbezpieczeństwo, CERT Polska NASK Ile prywatności, ile bezpieczeństwa? Polscy uczniowie a wyzwania społeczeństwa informacyjnego Czwartej Rewolucji Przemysłowej, Czy komputery są coraz bardziej ludzkie? O sztucznej inteligencji, grach i języku oraz Nowy wspaniały świat AI: Perspektywy rozwoju w dobie sztucznej inteligencji.
Uczniowie szkół średnich oraz studenci mieli też możliwość odwiedzenia m.in. stoisk informacyjnych NASK i NASK SA, CERT Polska, Rejestru Domeny.pl, OSE i Ministerstwa Cyfryzacji. Była też szansa wzięcia udziału w Domenowym Kole Fortuny oraz w specjalnym konkursie wiedzy o nowych technologiach z atrakcyjnymi nagrodami. Uczniowie z klasy 1a1 zajęli następujące miejsca:
1 – Mateusz Andrzejewski, 2 – Jakub Szymczak , 4 – Seweryn Półtorak, 5 – Julia Bednarek
Było to pierwsze z całego cyklu wydarzeń. Kolejne planowane są w przyszłym roku w innych uniwersyteckich miastach Polski.
Szczegóły na stronie:  https://www.nask.pl/pl/aktualnosci/3633,NASK-Day-we-Wroclawiu-prezentacja-dzialalnosci-NASK.html

https://www.nask.pl/dokumenty/zalaczniki/30/30-3483.mp4
Serdecznie gratulujemy!!!
Ewa Andrusyszyn, Jolanta Miniewska

Comments are closed.
Skip to content