Frankofonia z Manon Cuppens

Frankofonia z Manon Cuppens

Kwiecień 19, 2018, Opublikowano przez: ,

Dzięki Polskiemu Stowarzyszeniu Europa Języków i Kultur, które współpracuje m.in. z Ambasadą Belgii,  przyjechała powtórnie do naszej szkoły lektorka klas francuskojęzycznych na Śląsku.  Jej wizyta zbiegła się z Międzynarodowymi Obchodami Frankofonii, które mają miejsce na całym świecie w miesiącu marcu. Sympatyczna Belgijka przeprowadziła z naszymi uczniami z gimnazjum    i z liceum lekcje dotyczące kuchni belgijskiej oraz zaprezentowała ciekawy quiz na temat swojego kraju.

Klasa II Gc przygotowała dla naszego gościa niespodziankę- taniec w płótnie oraz wspólną pracę plastyczną. Pozytywnie zaskoczona taką inicjatywą , Manon Cuppens powiedziała, że będzie nas milo wspominać.

Beata Wieromiej-Wojdak i Magdalena Zielińska