I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze

Zajęcia w ramach projektu społecznego Teen Problems

Zajęcia w ramach projektu społecznego Teen Problems

On Marzec 25, 2022, Posted by , In Aktualności, With Możliwość komentowania Zajęcia w ramach projektu społecznego Teen Problems została wyłączona

Kolejne zajęcia realizowane w ramach Olimpiady Zwolnieni z teorii, odbyły się 16.03 w auli szkolnej. Uczestniczyła w nich młodzież z klas 1 A, F i C I LO im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze. Gościliśmy również uczniów klasy 8 ze szkoły numer 100 w Sobieszowie. Spotkanie przeprowadziły uczennice: Hanna, Agata, Amelia, Wiktoria i Zuzanna.
Prezentacja miała na celu pokazanie uczniom jakie otaczają nas problemy m.in: wykluczenie społeczne, depresja, agresja, uzależnienia oraz niska samoocena. Przedstawione zostały też sposoby na to jak powinniśmy radzić sobie z różnymi zaburzeniami psychicznymi. W trakcie zajęć wskazano również jako ważne jest, aby każdy kto znajdzie się w trudnej sytuacji, nie bał się prosić o pomoc.
Aktywność grupy pokazała nam znów, ile młodzież wie o podanych wcześniej tematach. Za zgłaszanie się uczniowie dostali nagrody oraz naklejki naszej produkcji.
Spotkania nauczyły nas jak ważne jest wsparcie i pomoc drugiemu człowiekowi. Integracja i silna wola pozwoliły nam znów opowiadać uczestnikom o problemach które są obecne wśród nas.
Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor za umożliwienie przeprowadzenia nam zajęć, Nauczycielom oraz uczniom klas 1 i 8 za udział i zaangażowanie w naszym projekcie Teen Problems.
Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z działaniami projektowymi w mediach społecznościowych tj. Facebook

https://www.facebook.com/Teen-Problems-103382268857591/

Instagram

https://www.instagram.com/invites/contact/?i=1xojgl7q5wrtb&utm_content=mxw59md

Uczennice realizujące projekt Hanna, Agata, Amelia Zuzanna i Wiktoria z klasy II A, B,C.

Opiekun projektu: Ewa Andrusyszyn

Comments are closed.
Skip to content