I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze

XXVII Bal Integracyjny

XXVII Bal Integracyjny

On Maj 29, 2017, Posted by , In Aktualności,Kultura, With Możliwość komentowania XXVII Bal Integracyjny została wyłączona

Majówka w Żeromie

W dniu 24 maja 2017 roku społeczność uczniowska jeleniogórskiego „Żeroma” zaprosiła do siebie uczniów ze Szkoły Podstawowej Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Jeleniej Górze na „Majówkę w Żeromie”. W naszej szkole odbył się  Bal Integracyjny, podczas którego nie było mowy o nudzie, cały czas coś się działo, w przerwach między zabawami można było usłyszeć i zobaczyć popisy artystyczne uczniów Żeroma, a także spróbować wypieków gospodarzy. Podczas balu, odbyło się także wręczenie nagród uczniom, którzy wykonali prace plastyczne jak i literackie nt. niepełnosprawności. Jeszcze kilka dni przed balem, została rozpoczęta akcja zbierania pluszaków, które zostały wręczone podopiecznym. Nie brakowało chętnych, by pomóc, zainteresowanie balem wśród uczniów było ogromne, do tego stopnia, że do ostatniej chwili uczniowie dawali pluszaki i zgłaszali się do pomocy  w wydawaniu ciast, napojów, dekoracji auli, malowaniu twarzy, prowadzenia zabaw, ale także do opiekowania się jednym z zaproszonych gości. Każdy mały gość miał swojego opiekuna, czyli jednego z uczniów Żeromskiego, który towarzyszył, czuwał i pomagał swojemu podopiecznemu.

Należy zauważyć też, że nie jest to pierwsze tego typu wydarzenie, jest to już aż dwudziesta siódma edycja (!) tegoż balu. Z roku na rok zainteresowanie rośnie. Co daje nadzieję na przyszłość pełną tolerancji i akceptacji.

Autor tekstu i zdjęć: Nikola Szołdruk 3Ga

Comments are closed.
Skip to content