I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze

Wycieczka do Wrocławia klasy 3C

Wycieczka do Wrocławia klasy 3C

On Luty 7, 2022, Posted by , In Aktualności,Kultura,Liceum, With Możliwość komentowania Wycieczka do Wrocławia klasy 3C została wyłączona

Muzeum Iluzji oraz Opera Wrocławska były celem uczestników wycieczki, która odbyła się 21 stycznia 2022 roku. I choć niepewność jutra rosła, gdyż nikt nie wiedział, czy los nie zatrzyma go w domu, to nasz wyjazd stał się bardzo radosnym wydarzeniem. Do Wrocławia dotarliśmy autokarem. Odwiedziliśmy piękne wnętrza Uniwersytetu Wrocławskiego, Wieżę Matematyczną, której taras znajduje się na wysokości 42 m i czynne tego dnia Muzea Uniwersyteckie. Mieliśmy ogromną przyjemność podziwiać wspaniałą kolekcję wizytowników – te filigranowe, drogocenne cacka, wykonane w niezwykłych technikach zdobniczych, budziły nasz zachwyt.

Następnie był spacer i słodkości na starówce, po czym udaliśmy się do Muzeum Iluzji, które mieści się na malowniczej Wyspie Piasek. Miejsce okazało się magiczne. Spędziliśmy tam dużo czasu, oszukując nasze zmysły, ale bogacąc doświadczenia. Miejsce warte uwagi – zobaczcie na zdjęciach, jak dobrze się bawiliśmy J

Wieczorem, odświeżeni, w wizytowych kreacjach znaleźliśmy się w sali operowej – wnętrze Opery Wrocławskiej musiało obudzić zmysł humanistyczny w klasie o profilu biologiczno-chemiczno-matematycznym,  gdyż udało mi się uchwycić słowa uczennicy:

„W takim miejscu musiał siedzieć Wokulski, spoglądając na siedzącą w loży Izabelę” – TU ikonki anielskiego zachwytu polonistkiJJJ.

Obejrzeliśmy „Skrzypka na dachu” – mało powiedziane – przeniknął nas i oczarował ten spektakl.  W przerwie wymienialiśmy nasze wrażenia – jedno jest pewne – musimy, koniecznie, zdobyć bilety na „Annę Kareninę”J.

Oczywiście, w czasie spaceru ulicami Wrocławia zwracaliśmy uwagę na przemykające pod nogami Wrocławskie Krasnale.Długo oczekiwany dzień wyjazdu okazał się pełen niezapomnianych wrażeń. Szykujemy się do kolejnego J.

Violetta Bojko

 

Comments are closed.
Skip to content