I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze

Warsztaty z genetyki

Warsztaty z genetyki

On Czerwiec 20, 2019, Posted by , In Aktualności,Nauka, With Możliwość komentowania Warsztaty z genetyki została wyłączona

a a-6 a-4 a-5 a-3 a-2

13 czerwca grupa uczniów z klas I i II uczestniczyła w zajęciach laboratoryjnych w Zakładzie Genetyki i Fizjologii Komórki Uniwersytetu Wrocławskiego. Zajmowaliśmy się kopiowaniem DNA drożdży techniką PCR oraz rozdzielaliśmy fragmenty DNA za pomocą elektroforezy.

Dzięki tym warsztatom nasi uczniowie mieli możliwość zapoznania się z technikami pracy w laboratorium, sprzętem laboratoryjnym. Szczególne emocje wzbudziły pipiety automatyczne .

Jako organizator mam nadzieję, że te zajęcia będą miały znaczenie przy podejmowaniu przez moich uczniów w przyszłości decyzji odnośnie kierunków dalszego kształcenia, a także będą pomocne w przyswajaniu przez nich jedynie teoretycznych wiadomości dotyczących genetyki molekularnej.

Moim uczniom dziękuję za zaangażowanie w wykonywane zadania, duży poziom kultury osobistej i miłą atmosferę podczas wyjazdu. Pani Małgorzacie Kleczewskiej i Joannie Skóreckiej za pomoc w organizacji i opiece nad młodzieżą.

Do następnego razu.

Ewa Kaczyńska

Comments are closed.
Skip to content