I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze

Turystyczny sukces!

Turystyczny sukces!

On Maj 14, 2019, Posted by , In Aktualności, With Możliwość komentowania Turystyczny sukces! została wyłączona

11 i 12 maja 2019r. w Krośnicach k. Milicza odbył się finał wojewódzki XLVII Ogólnopolskiego Turnieju Turystyczno – Krajoznawczego. Region jeleniogórski wystawił dwie drużyny wyłonione we wcześniejszych eliminacjach powiatowych, obie reprezentowane przez uczniów naszej szkoły!

Rywalizacja turniejowa obejmowała m.in. bardzo trudny i wymagający rozległej wiedzy test turystyczno-krajoznawczy, sprawdzian  w zakresie pierwszej pomocy  oraz konkurs sprawnościowy jazdy rowerowej.

W niedzielę, przy bardzo trudnych warunkach pogodowych, w strugach deszczu, uczestnicy turnieju wzięli udział w terenowym marszu na orientację, który przyniósł ostateczne rozstrzygnięcie zmagań konkursowych.

Miło nam poinformować, że obie drużyny, reprezentowane przez  uczniów naszego gimnazjum i liceum ogólnokształcącego stanęły na podium, zajmując trzecie miejsce w województwie dolnośląskim!!! Reprezentantami szkoły byli:

w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

Aleksandra Stefaniak – kapitan drużyny
Mikołaj Dobrzycki
Jakub Żabiński

 w kategorii szkół gimnazjalnych:

Karolina Iwaniec – kapitan drużyny
Eliza Jonczyk
Jonatan Płachciak

Gratulacje!!!

Przekazuję także serdeczne podziękowania Radzie Rodziców, która sfinansowała udział uczniów w turnieju oraz Panu Robertowi Stefaniakowi, który zapewnił transport jednej z drużyn i z oddaniem wspierał naszych uczniów podczas całego turnieju.

Grzegorz Lustyk

omttk_lo

omttk_gim

omttk_dyplom-loomttk_dyplom_gim

 

 

Comments are closed.
Skip to content