I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze

„Razem w pełni sprawni”

„Razem w pełni sprawni”

On Grudzień 18, 2019, Posted by , In Aktualności, With Możliwość komentowania „Razem w pełni sprawni” została wyłączona

„Razem w pełni sprawni”.

W środę 11.12.2019 w Dolnośląskim Centrum Filmowym, odbyła się gala filmowa projektu „Razem w pełni sprawni 2019” organizowane przez Fundację Promyk Słońca oraz podsumowanie działań na rzecz osób z niepełnosprawnościami na Dolnym Śląsku w 2019 roku.Jakub Chrapusta zdobył pierwsze miejsce w kategorii Rola męska.

Uczestniczyliśmy w projekcie od maja 2019 r.

Projekt obejmował:

  • Warsztaty dla nauczyciela we Wrocławiu, w których uczestniczyła Agnieszka Burda,  „Jak tworzyć szkolną społeczność pomimo różnic? Jak być nowoczesną szkołą – otwartą na różnorodność i odpowiadającą na potrzeby i predyspozycje każdego ucznia? Jak radzić sobie ze stresem i wypaleniem zawodowym?”, „Inny w szkole. Poczucie alienacji, zaburzenia lękowe i depresyjne u dzieci i młodzieży – rozumienie, symptomy, zagrożenia, postępowanie”.
  • Warsztaty filmowe dla uczniów, w których brali udział uczniowie klasy 2c2, Daria Byczko, Jakub Chrapusta i Kamil Woźniak.
  • Spotkanie z Trenerem w którym uczestnicy otrzymali jasny i sugestywny przekaz dotyczący funkcjonowania osób z niepełnosprawnością w społeczeństwie, poznali zasady savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością i porozmawiali o stereotypach i własnym stosunku do „inności”.  Dla uczniów była to okazja, by poznać punkt widzenia osób niepełnosprawnych, zrozumieć ich potrzeby, rozpocząć kształtowanie w sobie postaw empatii i pełnej akceptacji. Gościliśmy Pana Pawła Parusa Pełnomocnika Marszałka ds. Osób Niepełnosprawnych UMWD, w których uczestniczyli uczniowie klas 2c2 i 3c2.
  • Etiuda filmowa, którą nakręcili uczniowie z grupy projektowej i uczniowie klasy 2c2, pt:”Wolność”.

Wielka Gala Filmowa we Wrocławiu, była podsumowaniem projektu.

Agnieszka Burda

 

 

Comments are closed.
Skip to content