I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze

Projekt społeczny „Odrobinę Kultury”

Projekt społeczny „Odrobinę Kultury”

On Styczeń 9, 2020, Posted by , In Aktualności,Komunikaty,Kultura,Liceum,Sukcesy, With Możliwość komentowania Projekt społeczny „Odrobinę Kultury” została wyłączona

Dwie maturzystki z naszej szkoły biorą w tym roku udział w Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii ze swoim projektem społecznym „Odrobinę Kultury”.

Platforma Zwolnieni z Teorii pomaga zrealizować własny projekt, który poprawi otoczenie -a przy okazji nauczy wielu przydatnych umiejętności, umożliwi poznanie ciekawych ludzi i zdobycie międzynarodowych certyfikatów. Każdy, kto zrealizuje swój projekt, zostaje finalistą i otrzymuje międzynarodowy certyfikat z zarządzania. Do zdobycia czekają “Złote Wilki” – nagrody dla najlepszych projektów w Polsce.

Jagoda Maląg i Paulina Łobocka wyszły z inicjatywą do młodzieży. Ich własny, samodzielny projekt to prezent od młodych dla młodych. Oferują serię spotkań z osobami związanymi z różnymi gałęziami kultury – od fotografii, przez aktorstwo, po podróże. Zaproszeni goście to ludzie młodzi mogący podzielić się swoim doświadczeniem i rozwinąć dyskusję na ciekawe tematy. Poruszany problem społeczny to spadek zainteresowania wydarzeniami kulturalnymi wśród młodzieży oraz ich uboga oferta. Celem projektu jest zachęcenie młodych ludzi do aktywnego uczestnictwa w kulturze, tym samym do twórczego samorozwoju. Goście to głównie studenci kierunków artystycznych, z kreatywnym podejściem do życia, którym postarają się zarazić beneficjentów projektu – jeleniogórską młodzież. Poruszane tematy to m.in. produkcja filmowa, ciałopozytywność, aktorstwo i podróże.

Spotkania odbywają się W KAŻDĄ SOBOTĘ OD 04 STYCZNIA DO 15 LUTEGO, GODZ. 17:00, JCK (ul. Bankowa 28/30, sala 212). Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów.

Harmonogram:

04.01. Jacek Kazzi Łabaj – „«Jak zostałem fotografem», czyli o spełnianiu marzeń”

11.01. Martyna Jasińska – „Wizerunek kobiety w twórczości polskich raperów oraz jej miejsce w kulturze hip-hop”

18.01. Robert Kurek – „Używki w kulturze”

25.01. Karolina Suboczewska – „Autoportret w kontekście kreowania wizerunku”

01.02. Dobromiła Młynarska – „Życie na Grenlandii”

08.02. Aleksandra Gałka – „Produkcja filmowej”

15.02. Kirył Pietruczuk, Jan Łuć, Szymon Stęchły – „Od amatorów do aktorów. Historia trzech warchlaków.”

https://www.facebook.com/odrobine.kultury.jg

https://www.instagram.com/odrobine_kultury/

„W celu pozyskania budżetu zorganizowałyśmy w szkole kiermasz ciast. Chcemy ogromnie podziękować klasom za dobrowolne wypieki oraz wszystkim tym, którzy ciasta kupili. Dzięki zebranym środkom możemy realizować zaplanowane działania i pokryć znaczną część kosztów. Dziękujemy i zapraszamy na spotkania!” – Jagoda i Paulina.

Comments are closed.
Skip to content