I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

On Wrzesień 14, 2022, Posted by , In Aktualności,Komunikaty,Olimpiady i konkursy przedmiotowe, With Możliwość komentowania Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej została wyłączona
W imieniu Komitetu Głównego Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w XXXVI Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej. Hasło przewodnie bieżącej edycji brzmi „W świecie rosnącej inflacji. Wymiar mikro- i makroekonomiczny”.
Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej jest organizowana przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne od 1987 r. Jest to zadanie zlecone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Olimpiada skierowana jest do uczniów szkół ponadpodstawowych i przyczynia się do upowszechniania wiedzy o współczesnej gospodarce. Sprzyja ona również wyłanianiu talentów, rozwijaniu zainteresowań młodych ludzi i otwiera nowe szanse na drodze ku dorosłości.
Uczestnicy zawodów centralnych Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej są przyjmowani na wiele wyższych uczelni z pominięciem postępowania rekrutacyjnego. Dla laureatów Olimpiady oraz nauczycieli sprawujących nad nimi opiekę, a także dla najlepszych szkół przewidziane są rokrocznie nagrody pieniężne i rzeczowe.

http://owe.pte.pl/

Comments are closed.
Skip to content