I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze

Nasza oferta na rok szkolny 2023/2024

Nasza oferta na rok szkolny 2023/2024

On Marzec 22, 2023, Posted by , In Aktualności,Komunikaty, With Możliwość komentowania Nasza oferta na rok szkolny 2023/2024 została wyłączona

 Nasza oferta na rok szkolny 2023/2024

Klasa A

Przedmioty rozszerzone: matematyka – fizyka – język angielski

Przedmioty brane pod uwagę w procesie rekrutacji: język polski, matematyka, język angielski, fizyka

Profil przeznaczony dla uczniów zainteresowanych poszerzaniem wiedzy z zakresu przedmiotów ścisłych.  Przygotowanie do matury w zakresie przedmiotów rozszerzonym w tym profilu przeznaczone jest dla tych, którzy planują studiować : matematykę, fizykę, architekturę,

automatykę i robotykę, budownictwo, elektronikę, telekomunikację, energetyka, informatykę, inżynieria biomedyczna, inżynierię materiałową, logistykę, lotnictwo i kosmonautykę, budowę maszyn, mechatronikę, ekonomię, finanse i rachunkowość.

 

Klasa B

Przedmioty rozszerzone: matematyka – informatyka – język angielski

Przedmioty brane pod uwagę w procesie rekrutacji: język polski, matematyka, język angielski, informatyka

Profil dla uczniów, którzy chcą bardzo dobrze przygotować się do matury z matematyki na poziomie podstawowym i rozszerzonym, a także z informatyki na poziomie rozszerzonym. Kierunki studiów, które można brać pod uwagę, stając się absolwentem tej klasy to między innymi: matematyka, informatyka, budownictwo, architektura, ekonomia, geodezja, logistyka, marketing, mechanika               i budowa maszyn, zarządzanie.

 

 

Klasa C

Przedmioty rozszerzone:  biologia, chemia, język angielski

Przedmioty brane pod uwagę w procesie rekrutacji: język polski, matematyka, język angielski,  biologia lub chemia (ocena wyższa)

Profil dla uczniów zainteresowanych pogłębianiem wiedzy z zakresu biologii i chemii, planujących przyszłość związaną z zawodami medycznymi i pokrewnymi.  Dobrze zdana matura na poziomie rozerzonym z biologii lub chemii ułatwi rekrutację na następujące kierunki studiów: biologia, biotechnologia, chemia, fizjoterapia, weterynaria, dietetyka, technologia żywienia i żywności, architektura krajobrazu, ochrona środowiska, medycyna, pielęgniarstwo, analityka medyczna, kosmetologia, położnictwo, ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo, farmacja, kryminologia, kryminalistyka.

 

 

Klasa D

Przedmioty rozszerzone: biologia, matematyka, język angielski

Przedmioty brane pod uwagę w procesie rekrutacji: język polski, matematyka, język angielski, biologia

Profil przeznaczony dla uczniów, którzy są zainteresowani pogłębianiem wiedzy dotyczącej funkcjonowania organizmów żywych, ale także łączeniem jej z poszerzoną wiedzą z zakresu matematyki. Matematyka lub biologia zdawana na poziomie rozszerzonym umożliwia otrzymanie wysokich wyników w rekrutacji na: biotechnologię, inżynierię medyczną, ratownictwo medyczne, analitykę medyczną, biomatematykę, inżynierię produkcji, kryminologię.

 

Klasa E

Przedmioty rozszerzone: matematyka, geografia, język angielski

Przedmioty brane pod uwagę w procesie rekrutacji: język polski, matematyka, język angielski, geografia

Profil dla uczniów zainteresowanych pogłębianiem wiedzy dotyczącej funkcjonowania środowiska geograficznego naszej planety i łączeniem jej z poszerzoną wiedzą z zakresu matematyki. Przygotowanie do matury na poziomie rozszerzonym z geografii i matematyki umożliwi sukces tym, którzy wiążą swoją przyszłość ze studiowaniem: matematyki, geografii, geodezji, kartografii, turystyki i rekreacji, ekonomii, logistyki, energetyki.

 

Klasa F

Przedmioty rozszerzone: język polski, historia, język angielski

Przedmioty brane pod uwagę w procesie rekrutacji: język polski, matematyka, język angielski, historia

Profil umożliwiający pogłębianie wiedzy z zakresu przedmiotów humanistycznych, wiążących swoją przyszłość z poznawaniem zjawisk kulturowych i procesów historycznych. Matura z języka polskiego

i historii zdawana na poziomie rozszerzonym będzie przydatna w procesie rekrutacji na:  prawo, prawo i administrację, historię, politologię, stosunki międzynarodowe, europeistykę, psychologię, socjologię, architekturę, filologię polską, filozofię, dziennikarstwo, kulturoznawstwo.

 

Klasa G

Przedmioty rozszerzone: język polski, biologia, język angielski

Przedmioty brane pod uwagę w procesie rekrutacji: język polski, matematyka, język angielski, biologia

 

Profil dla uczniów, którzy są pogłębiać wiedzę dotyczącą kultury i zjawisk przyrodniczych. Przygotowanie do matury na poziomie rozszerzonym z języka polskiego i biologii umożliwi kontynuację nauki na kierunkach: psychologia, pedagogika, socjologia, logopedia, dietetyka, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, praca socjalna, pedagogika specjalna, nauki o rodzinie, mediacja międzykulturowa, logopedia z audiologią.

Comments are closed.
Skip to content