I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze

Międzyszkolny Konkurs Biologiczny Kameleon

Międzyszkolny Konkurs Biologiczny Kameleon

On Grudzień 5, 2017, Posted by , In Aktualności, With Możliwość komentowania Międzyszkolny Konkurs Biologiczny Kameleon została wyłączona

1 grudnia 2017 r. odbył się III Międzyszkolny Konkurs Biologiczny „Kameleon”, organizatorem  którego było I LO im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze. Hasło tegorocznej edycji brzmiało: „Mikroświat a zdrowie człowieka” Konkurs był uwieńczeniem tygodnia promocji zdrowia, jaki miał miejsce w naszej szkole. Cały tydzień był bogaty w wykłady, warsztaty i spotkania z ciekawymi ludźmi, których praca związana jest z opieką zdrowotną. Na ten czas korytarz I piętra zmienił się przestrzeń wystawową, na której uczniowie umieścili swoje prace związane z promocją zdrowego stylu życia oraz nawiązujące do światowego dnia walki z AIDS i HIV.

Do konkursu przystąpiła młodzież z czterech gimnazjów. Oprócz naszych gimnazjalistów uczestnikami Kameleona była młodzież z Gimnazjum Nr 3, Gimnazjum Katolickiego oraz Gimnazjum z Sosnówki. Do etapu finałowego zakwalifikowało się 12 uczniów, którzy najlepiej rozwiązali test wiedzy ogólnobiologicznej. Pozostali uczestnicy wzięli udział w prelekcji na temat HIV i AIDS przygotowanej i prowadzonej przez ucznia klasy 2 B LO. Finał poświęcony był tematyce AIDS i HIV.  Po zmaganiach konkursowych i zdrowym posiłku zespół nauczycieli wyłonił zwycięzców. Oto oni:

I miejsce – Tomasz Pypeć z Gimnazjum w ZSO Nr 1

II miejsce – Zuzanna Trawińska z Gimnazjum w ZSO Nr 1

III miejsca: Urszula Postuła z Gimnazjum w ZSO Nr 1 oraz

                    Julianna Kokorudz z Gimnazjum Katolickiego

IV miejsca: Emilia Załęska i Anna Wysocka z Gimnazjum w ZSO Nr 1

V miejsca: Agnieszka Franas z Gimnazjum w Sosnówce i

                  Grażyna Pełczyńska z Gimnazjum Katolickiego

VI miejsca: Joanna Markiewicz z Gimnazjum Katolickiego oraz

                   Aleksandra Daniłko z Gimnazjum z ZSO Nr 1

VII miejsca: Nicole Baczyńska i Tomasz Busłowicz z Gimnazjum z ZSO Nr 1

Konkurs umożliwił młodzieży sprawdzić się i wykazać wiedzą biologiczną. Goście w towarzystwie kolegów z naszej szkoły mogli także zwiedzić szkołę a przede wszystkim nawiązać nowe znajomości. Mamy nadzieję, że spędzony czas w murach naszej szkoły, w tak miłej atmosferze jeszcze bardziej przekona młodych i ambitnych o podjęciu nauki w I LO.

Zwycięzcom gratulujemy a Radzie  Rodziców dziękujemy za ufundowanie nagród i posiłków dla uczestników.

Anna Poprawska

kameleon5 kameleon3 kameleon4 kameleon2 kameleon1

Comments are closed.
Skip to content