I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze

Jak nie czytam, jak czytam … również i w przedszkolu

Jak nie czytam, jak czytam … również i w przedszkolu

On Czerwiec 6, 2017, Posted by , In Aktualności,Kultura, With Możliwość komentowania Jak nie czytam, jak czytam … również i w przedszkolu została wyłączona

…to hasło pod którym 01 czerwca o godzinie 10  została  przeprowadzona  II ogólnopolska akcja masowego czytania książek. Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, zachęcająca bibliotekarzy szkolnych oraz nauczycieli do zorganizowania wspólnego  czytania  w określonym dniu i czasie, w dowolnym miejscu w Polsce i za granicą.

Celem akcji była promocja czytania książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, wspieranie młodzieży aktywnej czytelniczo oraz pokazanie nieczytającym, że czytanie to jednak powszechne zjawisko, a przy tym mogące sprawić wiele przyjemności. Na zielonym terenie boiska szkolnego uczniowie wraz z nauczycielami przez jedną godzinę lekcyjną czytali przyniesione przez siebie książki. Czwartkowa  akcja wpisuje się w działania Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, w ramach którego w bieżącym roku szkolnym  biblioteka w „Żeromie” otrzymała dofinansowanie na zakup  książek w kwocie 15 tys. zł.

W tym dniu młodzież „Żeroma” do czytania zachęcała również przedszkolaków z Okrąglaczka, którym  czytali bajki. Kinga, Dominika, Ania, Paweł, Justyna, Oliwia, Julia, Gabrysia z klasy 1C2 wraz z panią dyrektor Małgorzatą Kozińską   przez godzinę prowadzili dzieci przez świat fantazji i wyobraźni, za co zostali nagrodzeni brawurowym występem gospodarzy.

Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji organizatorzy składają serdeczne podziękowania.

 Zdjęcia: Filip Wojnarowski

Comments are closed.
Skip to content