I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze

I miejsce w XIV Rajdzie Geologicznym

I miejsce w XIV Rajdzie Geologicznym

On Październik 4, 2019, Posted by , In Aktualności, With Możliwość komentowania I miejsce w XIV Rajdzie Geologicznym została wyłączona

XIV Ogólnopolski Rajd Geologiczny

4 października 2019r. uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze wzięli udział
w XIV Ogólnopolskim Rajdzie Geologicznym Młodzieży Szkolnej.

„Karkonosze 2019”. Trasa rajdu przeznaczona dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych wiodła szlakami
i ścieżkami wokół Szklarskiej Poręby. Młodzież, pod opieką przewodników sudeckich oraz pracowników naukowych Instytutu Geologii PAN we Wrocławiu, odkrywała tajniki budowy geologicznej oraz historii szklarstwa i górnictwa pogranicza Karkonoszy i Gór Izerskich. Na wybranych stanowiskach geologicznych miała także szansę znalezienia charakterystycznych dla regionu okazów skał i minerałów.

Na koniec, uczestnicy rajdu rywalizowali w dwóch konkursach: geologiczno-krajoznawczym i na najbardziej efektowny okaz mineralny znaleziony podczas wędrówki.

Miło mi poinformować, że zwycięzcami obu konkursów zostali uczniowie naszej szkoły!

Najlepszą wiedzą z zakresu geologii i ciekawostek krajoznawczych okolic Szklarskiej Poręby wykazał się Jakub Żabiński z klasy 3a2 zajmując pierwsze miejsce wśród przedstawicieli pięciu szkół. Punktowane piąte miejsce w tym współzawodnictwie zajęła także Karolina Iwaniec z klasy 2b2. Karolina okazała się za to bezkonkurencyjna we współzawodnictwie na najpiękniejszy minerał, prezentując ładny okaz ametystu. W tej konkurencji na piątym miejscu sklasyfikowano Emilię Załęską.

Impreza zakończyła się w gościnnej Esplanadzie, gdzie na zmęczonych młodych geologów czekał smaczny poczęstunek i ciepła herbata oraz nagrody, wyróżnienia i drobne upominki od organizatorów i sponsorów rajdu.

W XIV Rajdzie Geologicznym naszą szkołę reprezentowali:

  1. Matylda Jankowska kl. 1D
  2. Karolina Iwaniec kl. 1c2
  3. Szymon Szczodrak kl. 2a1
  4. Tytus Baraniecki kl. 2b1
  5. Patrycja Kisielewska kl. 2b1
  6. Emilia Załęska kl. 2b1
  7. Wiktoria Plewińska kl. 2b3
  8. Daria Byczko kl. 2c2
  9. Jakub Żabiński kl. 3a2

Serdeczne gratulacje i podziękowania za ambitna postawę na trasie rajdu!

Grzegorz Lustyk (opiekun drużyny)

rg_dyplom

Comments are closed.
Skip to content