I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze

Finał XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej

Finał XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej

On Kwiecień 4, 2019, Posted by , In Aktualności,Liceum,Sukcesy, With Możliwość komentowania Finał XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej została wyłączona

                 To już  XXIX edycja Olimpiady Teologii Katolickiej. W tym roku etap centralny przygotowała diecezja opolska, a całość wydarzenia odbyła się na Górze św. Anny. Naszą diecezję reprezentowała delegacja uczniów, którzy uzyskali najlepszy wynik na etapie diecezjalnym: Jędrzej Perdek z kl 2B1 w  I LO im. S. Żeromskiego w Jeleniej Górze przygotowany przez dr Magdalenę Jaroszewicz, Nicole Harrison z I LO w Legnicy, Katarzyna Marusiak z I LO w Bolesławcu.

             Test konkursowy pisały 122 osoby przez 45 minut. Młodzież nasza oceniła go jako łatwiejszy niż w roku ubiegłym, zawierający pytania otwarte i zamknięte ze wszystkich trzech etapów.  Do etapu ustnego zakwalifikowano 10 osób, niestety nikogo z naszej diecezji. Najbliżej tego wyróżnienia była Nicole Harrison z Legnicy uzyskując 43 punkty. Wszyscy uczestnicy etapu ogólnopolskiego  osiągnęli jednak wymagane regulaminem 30 i więcej punktów uzyskując tytuły finalistów XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej „Święty Jacek – wzór ewangelizacji”. A więc mamy finanlistę XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej – Jędrzeja Perdka – już drugi raz z rzędu!

             Laureaci Olimpiady(10 osób) pochodzili z diecezji: poznańskiej, przemyskiej, białostockiej, tarnowskiej, katowickiej, warszawskiej, opolskiej. Nagrody za pierwsze 3 miejsca otrzymali: I –Paweł Pastwa z Katowic, II – Monika Matysiak z Warszawy, III –Katarzyna Bortniczuk, także z Warszawy. Po wręczeniu nagród, ks. prof. Piotr Tomasik, przewodniczący Komitetu Głównego OTK ogłosił miejsce i temat następnej edycji – Przemyśl 2020 – „Dumni z Ewangelii i z Polski”.

Magdalena Jeroszewicz

Comments are closed.
Skip to content