I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze

Dwa brzegi La Manche

Dwa brzegi La Manche

On Czerwiec 18, 2019, Posted by , In Aktualności,Kultura, With Możliwość komentowania Dwa brzegi La Manche została wyłączona

15 czerwca 2019 r. 45-osobowa grupa licealistów powróciła z niezwykle interesującej wycieczki, podczas której zwiedziliśmy dwie europejskie metropolie położone  na przeciwległych brzegach kanału La Manche – Londyn i Paryż.

Młodzież miała niepowtarzalną okazję porównać oba te miasta, ich architekturę, metro, zabytki i panującą w nich atmosferę. Zwiedziliśmy wspaniałe muzea. W Londynie złożyliśmy wizytę w słynnym Muzeum Historii Naturalnej, które zawiera ponad 70 milionów eksponatów, w tym gigantyczny szkielet płetwala błękitnego zawieszony w holu głównym, czy olbrzymi ruszający się model tyranozaura.  W Muzeum Brytyjskim zetknęliśmy się z historią całej ludzkości, sztuki i kultury antycznej począwszy od kolekcji egipskich mumii , dalekowschodnich artefaktów po kostiumy afrykańskich szamanów , a nawet moai – kamienny posąg  z Wyspy Wielkanocnej. Na deser, Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds – tu zrobiliśmy sobie niezliczoną ilość zdjęć z modelami najsłynniejszych postaci ze świata polityki, sportu oraz szeroko pojętej rozrywki. Po drugiej stronie kanału La Manche obcowaliśmy ze sztuką najwyższej próby przechadzając się pawilonami Luwru. Tam zachwycaliśmy się dziełami Leonarda da Vinci, w tym tajemniczą Mona Lisą, starożytnymi posągami Nike z Samotraki i Wenus z Milo, obrazami Vermeera, Delacroix, Ingresa czy pięknymi rzeźbami np. Antonio Canovy.

Niezwykła panorama stolicy Wielkiej Brytanii widziana w deszczowy dzień z kapsuły London Eye, następnie widok skąpanego w słońcu  Paryża z wieży Eiffla i  godzinny rejs statkiem po Sekwanie to kolejne atrakcje, które  na długo pozostaną w naszej pamięci.

Comments are closed.
Skip to content