I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze

Bartosz Czyżewski finalistą LXVIII Olimpiady Matematycznej!!!

Bartosz Czyżewski finalistą LXVIII Olimpiady Matematycznej!!!

On Kwiecień 23, 2017, Posted by , In Aktualności, With Możliwość komentowania Bartosz Czyżewski finalistą LXVIII Olimpiady Matematycznej!!! została wyłączona

W dniach 3-6  kwietnia 2017 roku w Końskich, w województwie świętokrzyskim, odbył się etap centralny LXVIII Olimpiady Matematycznej. Uczestniczył w nim Bartosz Czyżewski, uczeń klasy 3a2 naszego liceum uzyskując tytuł finalisty. Dzięki temu Bartek jest zwolniony z egzaminu maturalnego z matematyki – z poziomu podstawowego i rozszerzonego otrzyma 100%.

Pasją Bartka  jest muzyka i matematyka. Jest stypendystą Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

Do największych jego osiągnięć muzycznych należą: II miejsce na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym „Młody Paganini” w Legnicy w 2014 r. i w 2015 r. oraz III miejsce na XL Ogólnopolskim Konkursie Bachowskim w Zielonej Górze w 2015 r.

Największym osiągnięciem matematycznym, oprócz uzyskania tytułu finalisty Olimpiady Matematycznej, jest II miejsce na Mistrzostwach Polski Konkursu Gier Matematycznych i Logicznych oraz XII miejsce na Międzynarodowych Mistrzostwach w Paryżu w 2014 r., gdzie reprezentował nasz kraj. Bartek jest również kapitanem drużyny meczowej naszego liceum w Dolnośląskich Meczach Matematycznych.

dav

Bartosz Czyżewski

Olimpiada Matematyczna jest  najstarszą  polską olimpiadą przedmiotową. Pierwsza edycja odbyła się w roku szkolnym 1949/1950 z inicjatywy Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Zawody Olimpiady są trójstopniowe:

Zawody stopnia I polegają na samodzielnym rozwiązywaniu zadań w domu. Zadania te są w trzech seriach po cztery; rozwiązania zadań z kolejnych serii należy dostarczyć do odpowiedniego komitetu okręgowego w ustalonym terminie .

Zawody stopnia II (okręgowe) mają formę egzaminu. Organizowane są przez komitety okręgowe (zadania są takie same w całej Polsce). Trwają dwa dni, każdego jest pięć godzin na rozwiązanie trzech zadań.

Zawody stopnia III (centralne) odbywają się w pierwszej połowie kwietnia. Mają formę czterodniowego wyjazdu, z czego pierwsze dwa dni poświęcone są na rozwiązywanie zadań (podobnie jak w zawodach II stopnia), a dwa następne — na różne atrakcje (w tym czasie komisja sprawdza rozwiązania). Ostatniego dnia odbywa się uroczyste zakończenie Olimpiady — ogłoszenie wyników i rozdanie nagród.

Udział w finale Olimpiady Matematycznej daje: szóstkę z matematyki na koniec roku, 100% z matematyki na maturze,  wolny wstęp na wiele wydziałów wyższych uczelni, nie tylko matematycznych.

Laureaci i finaliści Olimpiady Matematycznej z I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Jeleniej Górze:

Marek Słaby — laureat XXVI Olimpiady Matematycznej (1975)

Andrzej Dudek (III klasa) — finalista  XXXVI Olimpiady Matematycznej (1985)

Andrzej Dudek (IV klasa) — finalista  XXXVII Olimpiady Matematycznej (1986)

Krzysztof Krupiński (II klasa) — wyróżniony  w finale  XLIV Olimpiady Matematycznej (1993)

Krzysztof Krupiński (III klasa) — laureat  XLV Olimpiady Matematycznej (1994), zdobywca brązowego medalu na XXXV Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej

Krzysztof Krupiński (IV klasa) — laureat  XLVI Olimpiady Matematycznej (1995),  laureat XVIII Zawodów Austriacko-Polskich

Jarosław Łabaziewicz (III klasa) — finalista XLIX Olimpiady Matematycznej (1998)

Maciej Pietroń (II klasa) — finalista LVI Olimpiady Matematycznej (2005)

Maciej Pietroń (III klasa) — finalista LVII Olimpiady Matematycznej (2006)

Paweł Totoń (klasa II) ­— finalista LIX Olimpiady Matematycznej (2008)

Paweł Totoń (klasa III) — finalista LX Olimpiady Matematycznej (2009)

Łukasz Segiet (II klasa) — finalista LXI Olimpiady Matematycznej (2010)

Łukasz Segiet (III klasa) — wyróżniony w finale  LXII Olimpiady Matematycznej (2011)

Mateusz Skórski (III klasa) — finalista LXIII Olimpiady Matematycznej (2012)

Bartosz Czyżewski (III klasa) — finalista LXVIII Olimpiady Matematycznej (2017)

 

Comments are closed.
Skip to content