I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze

#AkcjaŻonkile #ŁączyNasPamięć

#AkcjaŻonkile #ŁączyNasPamięć

On Kwiecień 19, 2022, Posted by , In Aktualności, With Możliwość komentowania #AkcjaŻonkile #ŁączyNasPamięć została wyłączona

Pamiętamy. 19 kwietnia 2022 zachęcamy do przypięcia żonkila na znak, że #ŁączyNasPamięć.

 
„Tegoroczna akcja Żonkile odbywa się w czasie, gdy w naszej części kontynentu znów giną ludzie – gdy ponownie mordowani są mężczyźni, kobiety i dzieci. Chcemy, by udział w kampanii odbywającej się pod hasłem miłości był także formą manifestacji naszego sprzeciwu przeciwko wojnie, przeciwko wszelkiej agresji. Pamiętając o słowach Mariana Turskiego, że Auschwitz nie spadło z nieba, chcemy solidaryzować się z tymi, którzy walczą o swój kraj, swoją godność i swoich najbliższych.
 
Zachęcamy Was do publikowania zdjęć żonkili i naklejek w mediach społecznościowych. Nie zapomnijcie o hashtagach: #ŁączyNasPamięć oraz #, a także o oznaczeniu profilu
Weźcie udział w akcji niezależnie od tego, gdzie mieszkacie!
 
Jak zrobić własny żonkil? Wystarczy, że pobierzecie szablon ze strony, wydrukujecie go i złożycie (pomoże w tym wideoinstrukcja).
 
Komplety żonkilowych naklejek znajdziecie w wydaniach: „Tygodnika Powszechnego” (13 kwietnia), „Newsweeka” (11 kwietnia).
 
Możecie również podzielić się w sieci specjalną rocznicową grafiką, którą opublikujemy 19 kwietnia na profilach Muzeum POLIN w mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter. Pamiętajcie o hasztagach: #ŁączyNasPamięć i #AkcjaŻonkile, #polinmuseum.
 
Możecie także wydrukować specjalną rocznicową grafikę i powiesić ją w widocznym miejscu, na przykład w oknie. Grafika jest dostępna w PDF do pobrania w czterech wersjach językowych – polskiej, angielskiej, hiszpańskiej oraz ukraińskiej.
 
Oglądajcie filmy i dyskusje, które dla Was przygotowaliśmy w ramach programu towarzyszącego tegorocznej akcji, m.in.: „Czy w getcie była miłość” Franka Bojańczyka czy rozmowę o Alinie Margolis-Edelman.
 

Agnieszka Burda-Dobek

Comments are closed.
Skip to content