I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze

Zakończenie projektu „Zwolnieni z teorii” – Niewidzialność w stanie stałym

Zakończenie projektu „Zwolnieni z teorii” – Niewidzialność w stanie stałym

On Marzec 21, 2023, Posted by , In Aktualności,Komunikaty, With Możliwość komentowania Zakończenie projektu „Zwolnieni z teorii” – Niewidzialność w stanie stałym została wyłączona

Podczas ferii udało nam się odwiedzić schronisko dla zwierząt w Jeleniej Górze. Pracownicy oprowadzili nas po nim, dzięki czemu mogliśmy zobaczyć, jak wszystko wygląda od środka. Mieliśmy również okazję zajmować się niektórymi pieskami i je wyprowadzić na spacer. Przekazaliśmy również schronisku kojec dla mniejszych kotów bądź piesków oraz trochę smakołyków.

Jesteśmy bardzo wdzięczni, że mogliśmy zobaczyć, jak wygląda praca w schronisku!

Pierwsze zajęcia z przedszkolakami już za nami. W środę (15.03) mieliśmy okazję zagościć w przedszkolu ,,Promyczek” w Jeleniej Górze.

Niedawno odbyliśmy pierwsze spotkanie z seniorami. Bardzo  aktywnie brali oni udział w przygotowanym dla nich programie. Przedstawiliśmy im naszą prezentację na temat samotności. Omówiliśmy dane zagadnienie i poszerzyliśmy ich wiedzę, dodając różne ciekawostki. Następnie umożliwiliśmy im  wspomnienie  ich starych, dobrych czasów, przeprowadzając wcześniej przygotowany przez nas quiz. Gratulujemy jeszcze raz Panom wygranej i mamy nadzieję, że kosze słodyczy przypadły Wam do gustu.  Wspaniałe było spędzić z Wami czas!  Bardzo dziękujemy za umożliwienie przeprowadzenia nam zajęć.

W miniony piątek (17.03.) mieliśmy zaszczyt gościć w Zespole Przedszkolno – Szkolnym w Jeżowie Sudeckim. Wraz z grupą Słoneczek, Tygrysków i Jeżyków przeprowadziliśmy zajęcia edukacyjne dotyczące samotności.

Odbyliśmy także drugie spotkanie z seniorami. Bardzo  aktywnie brali oni udział w przygotowanym dla nich programie.

W poniedziałek (20.03) mieliśmy okazję gościć w przedszkolu numer 13 oraz 19. Przeprowadziliśmy zajęcia edukacyjne dla starszaków, które dotyczyły samotności. Dzieci dowiedziały się czym są przeciwieństwa i stworzyły piękne plakaty dla seniorów, które przekażemy im w najbliższym czasie.

W miniony czwartek przeprowadziliśmy w szkolnej auli zajęcia edukacyjne dla klas 1b, 1c, 1d1, 1d2 oraz oddziału z Ukrainy. Nasze zajęcia dotyczyły problemu samotności. W prezentacji zawarliśmy informacje na temat bolączki XXI wieku, samotności wśród zwierząt oraz japońskich sposobów na samotność. Pod koniec sprawdziliśmy, co młodzież zapamiętała z naszych zajęć, przeprowadzając quiz.

Dzisiaj chcemy Wam przedstawić naszych partnerów. Ludzi, bez których nie udałoby się nam zrealizować naszego projektu. W tej edycji udało nam się nawiązać partnerstwo ze Schroniskiem dla Zwierząt w Jeleniej Górze, szkolnym pedagogiem, Berserkers Team,  Beauty Studio Slovianka oraz Kode – Trans.

Chcemy bardzo podziękować za danie nam szansy i możliwości realizowania naszego projektu społecznego. Bez Państwa pomocy byłoby to o wiele trudniejsze.

Ostatnio przedstawiliśmy Wam naszych tegorocznych partnerów. Dzisiaj chcemy pochwalić się naszymi sponsorami. Instytucjami, które dostrzegły w naszym projekcie ogromny potencjał, zaufały nam i umożliwiły zakup potrzebnych materiałów do projektu.

Pragniemy z całego serca podziękować Restauracji Dzień Dobry, Firmie StyLove z Jarmarku oraz Mobilnej Myjni Parowej Steam Dream za wsparcie finansowe. Dzięki tym środkom pieniężnym mogliśmy między innymi zakupić nagrody dla uczestników naszego projektu społecznego.

Nasz projekt dobiega już końca. Za nami 7 miesięcy ciężkiej pracy. Realizując nasz projekt społeczny, napotkaliśmy po drodze trochę problemów, ale ostatecznie udało nam się dobrnąć do zakończenia projektu w IX edycji Zwolnionych z Teorii. Jesteśmy z siebie niezmiernie dumni! Jednak nasze osiągnięcia nie należą tylko do nas. Chcemy bardzo podziękować Pani Annie Koliszko oraz Pani Ewie Andrusyszyn za mentoring i wsparcie. Bez zaangażowania z Waszej strony, nasz sukces byłby niemożliwy. Dziękujemy również Pani Ramus, która pełniła rolę opiekuna oraz fotografa podczas naszych piątkowych zajęć oraz Pani Wicedyrektor Katarzynie Dobrzańskiej za wsparcie i publikację informacji o naszym projekcie.

Dziękujemy!

Zespół Niewidzialność w stanie stałym

Comments are closed.
Skip to content