I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze

XLVI turystyczno-krajoznawczy sukces uczniów Żeroma

XLVI turystyczno-krajoznawczy sukces uczniów Żeroma

On Maj 15, 2018, Posted by , In Aktualności,Gimnazjum,Liceum,Sukcesy, With Możliwość komentowania XLVI turystyczno-krajoznawczy sukces uczniów Żeroma została wyłączona

W dniach 12 – 13 maja 2018r. we Lwówku Śląskim odbyły się eliminacje wojewódzkie XLVI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK. W konkursie wzięły udział dwie drużyny reprezentujące Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Jeleniej Górze:

liceum ogólnokształcące reprezentowali:

  • Antonina Horczak (kapitan drużyny)
  • Dagmara Ceglińska
  • Paulina Pietraszek

reprezentacja gimnazjum to:

  • Aleksandra Stefaniak (kapitan drużyny)
  • Jakub Jończy
  • Szymon Szczodrak

Podczas turniejowych zmagań uczniowie musieli wykazać się wszechstronną wiedzą m.in. w teście wiedzy krajoznawczej, konkursie rozpoznawania roślin chronionych i zabytków oraz wieloma umiejętnościami np. precyzyjnej jazdy na rowerze, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej  oraz posługiwania się mapą i kompasem. Drugiego dnia zawodów obie drużyny brały udział w marszu na orientację na terenie Szwajcarii Lwóweckiej. W ostatecznej klasyfikacji drużyna liceum uplasowała się na trzecim, a gimnazjum na siódmym miejscu w województwie w swoich kategoriach wiekowych. Serdecznie gratuluję uczestnikom turnieju szerokiej wiedzy z zakresu turystyki i krajoznawstwa oraz zaangażowania i wzorowej postawy koleżeńskiej.

Dziękuję także rodzicom uczniów, którzy poświęcili swój czas i pomogli w organizacji zawodów.

opiekun konkursu

Grzegorz Lustyk

dyplom_lo

dyplom_gimnazjum

Comments are closed.
Skip to content