I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze

XLIII Olimpiada Geograficzna – sprawozdanie

XLIII Olimpiada Geograficzna – sprawozdanie

On Marzec 5, 2017, Posted by , In Aktualności, With Możliwość komentowania XLIII Olimpiada Geograficzna – sprawozdanie została wyłączona

W dniach 11-12 lutego 2017 r. nasza szkoła organizowała etap okręgowy XLIII Olimpiady Geograficznej. Wzięło w niej udział 77 uczniów – najlepszych geografów z województw: dolnośląskiego i opolskiego. Wśród nich było 4 uczniów z Jeleniej Góry – trzech z naszego liceum: Katarzyna Krzyżak, Jakub Lambrinow i Mikołaj Marciniak oraz z II LO Piotr Pietrzak – BRAWO JELENIOGÓRZANIE! Komitet Okręgowy (Jury) Olimpiady Geograficznej to głównie pracownicy naukowi Instytutu Geografii i Rozwoju Regionalnego Uniwersytetu Naukowego. Przewodniczącym jest prof. Dr hab. Zdzisław Jary a sekretarzem od wielu lat mgr Barbara Bierońska.

Honorowy  patronat olimpiady objął Prezydent Miasta Marcin Zawiła, a patronat medialny www.jelonka.com

Dzięki dużemu zaangażowaniu Pani Dyrektor ZSO Nr 1 w Jeleniej Górze Małgorzacie Kozińskiej, władzom oświatowym,  geografom: Ewie Parfianowicz i Grzegorzowi Lustykowi, pracownikom administracji, młodzieży – uczniom naszej szkoły, przyjaciołom szkoły: prof. Dr hab. Jackowi Potockiemu, dr hab. Piotrowi Gryszelowi, Pani Dyrektor Muzeum Karkonoskiego Gabrieli Zawile, Dr Andrzejowi Rajowi – Dyrektorowi Karkonoskiego Parku Narodowego oraz ludziom serca, którzy wspomogli olimpiadę upominkami i finansowo, organizacja wypadła na najwyższym poziomie.

autor: Ewa Parfianowicz

Lista sponsorów i migawki z olimpiady poniżej:

xliii-olimpiada-geograficzna

Honorowy patronat – Prezydent Miasta Jelenia Góra

Patronat medialny – www.jelonka.com

SPONSORZY  ETAPU  OKRĘGOWEGO  XLIII  OLIMPIADY  GEOGRAFICZNEJ:

 • Poseł Ziemi Jeleniogórskiej – Zofia Czernow
 • Miasto JELENIA GÓRA
 • Rada Rodziców w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Jeleniej Górze
 • Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze
 • PIEKARNIA BACA A.D.J. s.c. w Szklarskiej Porębie
 • CUKIERNIA I PIEKARNIA MRUGAŁA w Jeleniej Górze
 • CUKIERNIA BRISTOLKA T.R. SUROWIAK w Jeleniej Górze
 • Firma BRAD-BUD, Biedrzychowice
 • Sklep SKALNIK w Jeleniej Górze
 • Karkonoska Informacja Turystyczna Centrum w Jeleniej Górze
 • KARKONOSKI PARK NARODOWY
 • Wydawnictwo Turystyczne PLAN w Jeleniej Górze
 • Hurtownia Papiernicza FHW REDIS w Jeleniej Górze
Comments are closed.
Skip to content