I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze

Wymiana polsko-niemiecka: rewizyta

Wymiana polsko-niemiecka: rewizyta

On Czerwiec 17, 2018, Posted by , In Aktualności,Kultura, With Możliwość komentowania Wymiana polsko-niemiecka: rewizyta została wyłączona

W dniach 04-09 czerwca 2018 r. odwiedziła nas grupa młodzieży z zaprzyjaźnionego gimnazjum w Alfeld. Rewizyta przebiegła niezwykle intensywnie i ani się nie obejrzeliśmy, a już trzeba było się żegnać z miłymi gośćmi. Poza interesującymi wycieczkami i warsztatami, wspólnie realizowaliśmy projekt Jelenia Góra – Hirschberg ukazujący dawne i współczesne oblicze naszego miasta. Fotografie prezentujące wybrane miejsca Jeleniej Góry można podziwiać na wystawie korytarzowej w naszej szkole.  To jednak nie jedyne wyroby artystyczne  wykonane przez młodzież polsko-niemiecką. Piekliśmy i własnoręcznie dekorowaliśmy pierniki w Trzcińsku, a także malowaliśmy kartonowe kamieniczki jeleniogórskiego Placu Ratuszowego. Nie zabrakło nam także ruchu. Odbyliśmy przyjemny spacer po Parku Zdrojowym w Cieplicach, po zwiedzaniu Hali Stulecia poskakaliśmy we wrocławskim parku trampolin GoJump, zdarzyła się nawet kąpiel w wodospadzie Podgórnej przy okazji pieszej wycieczki w Przesiece.

Serdeczne podziękowania dla rodziców za ich ogromne zaangażowanie oraz dla Euregionu Nysa za współfinansowanie projektu.

Wymianę prowadziły: Dorota Dwojak (kierownik) i Aldona Mierzwa.

Comments are closed.
Skip to content