I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze

Wyjazd studyjny do Königswinter

Wyjazd studyjny do Königswinter

On Styczeń 3, 2017, Posted by , In Aktualności,Kultura, With Możliwość komentowania Wyjazd studyjny do Königswinter została wyłączona

Od 8 lat Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze organizuje wyjazdy studyjne i seminaria dla młodzieży akademickiej w niemieckim centrum kultury  Haus Schlesien (Dom Śląski) w Konigswinter koło Bonn. Dzięki zaangażowaniu Pani Dyrektor Jolanty Paszowskiej w seminarium wzięła udział po raz pierwszy grupa maturzystów  z naszej szkoły, przygotowujących się do egzaminu DSD II.

Tegoroczne seminarium miało miejsce w dniach 11-18 grudnia 2016, a tematem przewodnim były „ Śląskie Spotkania- „Schlesische Begegnungen”.

Uczestnicy brali udział w zajęciach dydaktycznych, wykładach i prelekcjach przygotowanych przez nauczycieli niemieckich, związanych głównie z kulturą i historią Śląska.

Program seminarium został wzbogacony o bardzo atrakcyjne imprezy towarzyszące. Między innymi  wycieczkę do Bonn, gdzie grupa zwiedzała siedzibę Deutsche Welle, Główną Centralę Kształcenia Politycznego i Muzeum Historii Niemiec. Zaplanowano także wizytę w Domu Konrada Adenauera w Bad Honnef i wycieczki do Akwizgranu, Kolonii oraz Koblencji. Ponadto odbyły się polsko-niemieckie warsztaty z uczniami szkoły Leo-Statz-Berufskollegs w Düsselforfie. Na zakończenie nasi uczniowie wraz ze studentami germanistyki KPSW przygotowali i przedstawili prezentacje dotyczące historii Śląska i stosunków polsko-niemieckich.

Ten tygodniowy pobyt w Nadrenii był nie tylko nauką, ale  też doskonałą zabawą i rozrywką, a przede wszystkim stwarzał wspaniałe możliwości jeszcze większego zaprzyjaźnienia się z językiem i kulturą Niemiec.

opracował Konrad Zaprucki

Comments are closed.
Skip to content