I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze

Wycieczka w ramach projektu „Moja Mała Ojczyzna”

Wycieczka w ramach projektu „Moja Mała Ojczyzna”

On Październik 18, 2021, Posted by , In Aktualności, With Możliwość komentowania Wycieczka w ramach projektu „Moja Mała Ojczyzna” została wyłączona

13 października klasa 2g uczestniczyła w wycieczce w ramach projektu „Moja Mała Ojczyzna”. Projekt , skierowany do uczniów szkół jeleniogórskich, ma na celu przybliżenie młodzieży wiedzy na temat historii Jeleniej Góry i okolic, jej mieszkańców, kultury oraz walorów turystycznych tych ziem. Nasi uczniowie odwiedzili pocysterskie opactwo w Krzeszowie, w którym zapoznali się z historią reformacji na Śląsku oraz z jej skutkami. Z Krzeszowa udali się do Chełmska Śląskiego, w którym podziwiali domy tkaczy i poznali niezwykłą historię miejscowości. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie podziemi w Kamiennej Górze trasą turystyczną .„Projekt Arado – Zaginione laboratorium Hitlera”  Przejście przez podziemne tunele było jednocześnie lekcją historii związaną z czasem II wojny światowej.

W tym roku szkolnym w ramach projektu „Moja Mała Ojczyzna” uczniowie naszej szkoły uczestniczyli także w rajdzie górskim i warsztatach zielarsko-kosmetycznych w Rzeszówku.

Comments are closed.
Skip to content