I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze

Współpraca z Karkonoską Państwową Szkołą Wyższą

Współpraca z Karkonoską Państwową Szkołą Wyższą

On Maj 30, 2017, Posted by , In Aktualności,Komunikaty,Liceum,Nauka, With Możliwość komentowania Współpraca z Karkonoską Państwową Szkołą Wyższą została wyłączona

W bieżącym roku szkolnym 2016/2017 kontynuowana jest współpraca między Karkonoską Państwową Szkołą Wyższą i I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze. W ramach współpracy organizowane są zajęcia laboratoryjne dla uczniów naszego Liceum, w których uczestniczą głównie klasy matematyczno-fizyczne. Zajęcia odbywają się w pracowniach fizycznych należących do KPSW, podczas których opiekunem ze strony Uczelni jest Pan dr Jerzy Pietruszewski, a ze strony naszej szkoły – nauczyciel fizyki Pan Lechosław Trębicki. Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa udostępnia uczniom naszej szkoły swoje pracownie fizyczne nieodpłatnie. Podczas zajęć nasi uczniowie wykonują doświadczenia uzupełniające szkolną wiedzę z fizyki w zakresie rozszerzonym, przygotowują się do zdawania matury z fizyki oraz podjęcia studiów technicznych i przyrodniczych na uczelniach wyższych. Pracują na stanowiskach przygotowanych dla studentów pierwszych lat studiów, które są przeznaczone do odbywania zajęć w ramach tzw. I pracowni z fizyki. Zajęcia w pracowniach KPSW są w szczególny sposób doceniane przez naszych absolwentów. Stanowią dla nich cenne doświadczenie, umożliwiają im łatwiejszy start w pierwszych latach studiów.
Nasi absolwenci będąc już studentami pracują na znanych sobie stanowiskach laboratoryjnych. Przeprowadzenie doświadczeń ułatwia im fakt, że już wcześniej poznali metody pomiarowe, nauczyli się opracowywać wyniki pomiarów, a na ich podstawie pisać sprawozdania.
Należy też zauważyć, że zajęcia w pracowniach fizycznych Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej mają charakter wyjątkowy – umożliwiają uczniom Liceum poznanie zajęć na uczelni wyższej. Bardzo rzadko w szkołach organizowane są tego typu przedsięwzięcia.
Liczymy na to, że dzięki uprzejmości władz Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze podobne zajęcia będą mogły odbywać się również w kolejnych latach.

Autor:  Lechosław Trębicki

Zdjęcia: Ewa Tucholska (kl. 2a2)

Comments are closed.
Skip to content