I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze

Wiedza o społeczeństwie w Ratuszu

Wiedza o społeczeństwie w Ratuszu

On Czerwiec 2, 2021, Posted by , In Aktualności,Nauka, With Możliwość komentowania Wiedza o społeczeństwie w Ratuszu została wyłączona
Uczniowie klasy 2G realizujący wiedzę o społeczeństwie w zakresie rozszerzonym na zajęcia podsumowujące treści poświęcone samorządowi terytorialnemu udali się do ratusza.
W sali posiedzeń Rady Miejskiej – Sali Rajców utrwalone zostały treści dotyczące zadań gminy i powiatu grodzkiego. Pan Paweł Domagała – Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu, opowiedział o przebiegu obrad Rady i współpracy z Komisją Edukacji oraz oprowadził nas po ratuszu.
 Udało nam się spotkać z Panem prezydentem Jeleniej Góry Jerzym Łużniakiem. W gabinecie poznaliśmy jego bieżące zadania i miejsce pracy. Dziękujemy za poświęcony nam czas.
 Zapoznaliśmy się również z zadaniami Urzędu Stanu Cywilnego. Spotkanie z kierownikiem urzędu Panią Elżbietą Sobczak odbyło się w sali ślubów. Dowiedzieliśmy się, że nie tylko śluby i rejestracja narodzin i zgonów należą do zadań USC.
 Po covidowym zamknięciu w domach i lekcjach on-line wyjście ze szkoły na zajęcia przedmiotowe, gdzie podsumowaliśmy omawiane wcześniej treści i zobaczyliśmy miejsca sprawowania władzy w naszym mieście było dla nas pożytecznym doświadczeniem i ze względu na miejsce bardzo atrakcyjne.
Autor: 2G

Comments are closed.
Skip to content