I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze

Warsztaty Integracyjne LO – wyniki i podsumowanie

Warsztaty Integracyjne LO – wyniki i podsumowanie

On Wrzesień 6, 2022, Posted by , In Aktualności, With Możliwość komentowania Warsztaty Integracyjne LO – wyniki i podsumowanie została wyłączona

W dniach 30-31 sierpnia br. odbyła się osiemnasta, rekordowa pod względem ilości uczestników, edycja
„Warsztatów Integracyjnych dla uczniów pierwszych klas I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze”. Na terenie zaprzyjaźnionego Pensjonatu Markus w Przesiece, spotkało się łącznie 231 pierwszoklasistów pod opieką
10 wychowawczyń i wychowawców. Tak duża impreza, nie mogłaby odbyć się bez wsparcia dyrekcji szkoły, pedagogów szkolnych, przedstawicieli i opiekuna samorządu uczniowskiego, opieki medycznej pielęgniarki szkolnej oraz niezastąpionych uczniów starszych klas i absolwentów LO.

Pierwszego dnia warsztatów, wszyscy uczniowie, brali czynny udział w przygotowanych konkursach m.in. rysowaniu herbu klasowego, opracowaniu tekstu i zaśpiewaniu piosenki, prezentacji „ginącego zawodu”, czy budowie najdłuższego mostu.
Wieczór umiliło ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz dynamiczna i kolorowa dyskoteka. Drugi dzień imprezy odbywał się pod znakiem aktywności fizycznej. Każdy zespół klasowy wziął udział w wycieczce krajoznawczej do Borowic, gdzie m.in. w związku
z rocznicą wybuchu II Wojny Światowej, zostały ustawione znicze na cmentarzu jeńców wojennych, pracujących przy budowie
Drogi Sudeckiej.

Podczas wędrówki po Pogórzu Karkonoskim wszystkie zespoły klasowe zostały zobowiązane do nagrania krótkiego filmiku, opowiadającego o charakterze, zainteresowaniach i ciekawostkach z życia wychowawcy klasy. Krótki obraz filmowy był też jedną
z punktowanych konkurencji.

Już od samego początku Warsztatów Integracyjnych była prowadzona tabela z punktacją za poszczególne konkurencje oraz inne kategorie m.in. punktualność, zachowanie czy utrzymanie porządku. Końcowe podsumowanie punktacji wyłoniło zwycięzcę, którym bezapelacyjnie została klasa 1E pod opieką wychowawczyni Pani Iwony Hajder!
Nagrodą dla klasy 1E będzie specjalnie przygotowany tort oraz dodatkowy dzień wycieczki klasowej. Serdecznie gratulujemy!

kompletna tabela wyników przedstawia się następująco:

  1. 1A – 19,4 pkt (VIII)
  2. 1B – 23,5 pkt (V)
  3. 1C – 16,7 pkt (X)
  4. 1D1 – 21,9 pkt (VII)
  5. 1D2 – 25,3 pkt (IV)
  6. 1E – 34,4 pkt (I)
  7. 1F – 17,9 pkt IX)
  8. 1G – 22,5 pkt (VI)
  9. 1H – 26,3 pkt (III)
  10. 1Iiii – 32,6 pkt (II)

Bardzo dziękuję wszystkim pierwszoklasistom za aktywny i kreatywny udział w osiemnastej odsłonie Warsztatów Integracyjnych. Szczególne podziękowania składam na ręce nauczycieli, opiekunów, uczniów i absolwentów, którzy czuwali nad sprawnym i bezpiecznym przebiegiem imprezy.

Wyrazy uznania należą się także kierownictwu i pracownikom Pensjonatu Markus, który przyjął tak liczną grupę młodzieży pod swój dach oraz firmom transportowym PKS Tour Jelenia Góra i OSK RADAR Robert Stelmaszczyk, które zapewniły bezpieczny transport uczestników warsztatów.

Mam nadzieję, że program naszej tradycyjnej imprezy spełnił oczekiwania i pomógł wielu uczennicom i uczniom w łatwiejszym starcie i aklimatyzacji w nowej szkole. Udanego roku szkolnego 2022/2023 i do zobaczenia za rok!

Grzegorz Lustyk

20220830_184114  20220830_120636  20220830_183515    20220830_192906

Comments are closed.
Skip to content