I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

On Grudzień 5, 2017, Posted by , In Aktualności, With Możliwość komentowania Stypendium Prezesa Rady Ministrów została wyłączona

Uroczysta gala wręczenia tych nagród dla uczniów z całego województwa dolnośląskiego odbyła się w dniu  29.11.2017 r. w wyjątkowym  miejscu – w Teatrze Zdrojowym im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie Zdroju . W uroczystości obok samych stypendystów obecni byli także nauczyciele, dyrektorzy szkół, rodzice wyróżnionych uczniów. Akty przyznania stypendiów w imieniu Prezesa Rady Ministrów wręczyła Minister Edukacji Anna Zalewska oraz Kurator dolnośląski Roman Kowalczyk. W swoim przemówieniu  pani minister   podziękowała wszystkim nagrodzonym za trud i ciężką pracę włożoną w naukę, za  talent oraz złożyła serdeczne życzenia  dalszych sukcesów.  Ciepłe słowa podziękowania za wsparcie i opiekę usłyszeli również rodzice i dyrektorzy szkół.  Kurator dolnośląski przewrotnie życzył  uczniom wyboistej i krętej  drogi, wielu przeciwności losu, przeszkód  ponieważ, jak to podkreślił,  tylko pokonując przeszkody zdobywa się szczyty.

Stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznawane są uczniom, otrzymującym promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub tym, którzy wykazują szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, osiągając w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy co najmniej dobre.

W gronie wyróżnionych znalazła się uczennica klasy  humanistycznej 3C2 I LO im. Stefana Żeromskiego Gabriela Jaryczewska  (na zdjęciach obok Pani minister). W uroczystościach uczestniczyły dumna mama Gabrysi i dyrektor szkoły.

Gabrysiu gratulujemy!!!!

 

Comments are closed.
Skip to content