I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze

Radosne świętowanie 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Żeromie

Radosne świętowanie 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Żeromie

On Listopad 14, 2018, Posted by , In Aktualności,Komunikaty,Kultura, With Możliwość komentowania Radosne świętowanie 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Żeromie została wyłączona

W dniu 9 listopada 2018 uczniowie naszego liceum wraz z nauczycielami – p. Janem Owczarkiem i p. Magdaleną Jaroszewicz przedstawili w auli szkolnej program poetycko – muzyczny ku czci Niepodległej. W akademii wzięła udział dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz większość klas naszego liceum. Nie zabrakło wzruszających wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych przy akompaniamencie fortepianu i gitary, a także autorskiej recytacji wiersza „Rota” przez p. Jana Owczarka. Szczególnie miłym akcentem tej uroczystości była wizyta 3 grup przedszkolaków z „Okrąglaczka”, które ożywiły naszą akademię przedstawieniem polskich tańców ludowych. Godnym podziwu było także entuzjastyczne włączenie się maluchów w śpiew hymnu państwowego oraz pieśni „Legiony”.

Magdalena Jaroszewicz

Comments are closed.
Skip to content