I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze

Projekt społeczny Teen Problems

Projekt społeczny Teen Problems

On Marzec 6, 2022, Posted by , In Aktualności,Komunikaty,Kultura,Sukcesy, With Możliwość komentowania Projekt społeczny Teen Problems została wyłączona

Kolejne zajęcia realizowane w ramach Olimpiady Zwolnieni z teorii, odbyły się 4.03 w Szkole Podstawowej numer 7, uczestniczyła w nich młodzież z klas 6. Spotkanie przeprowadziły uczennice I Liceum Ogólnokształcącego: Hanna, Agata, Amelia, Wiktoria i Zuzanna, a za oprawę fotograficzną w czasie zajęć odpowiadał Grzesiek.

Spotkanie miało na celu omówienie współczesnych problemów dotykających coraz większej ilości nastolatków. Obecnie często obserwuje się takie zjawiska jak wykluczenie społeczne lub wycofanie poszczególnych jednostek. Brak umiejętności społecznych prowadzi do takich problemów jak m.in.: alkoholizm, narkomania, nikotynizm, zaburzenia odżywiania, samobójstwa, depresja oraz problemy z samoakceptacją. W czasie zajęć prowadzące wskazywały sposoby i możliwości radzenia sobie z różnymi sytuacjami oraz przekonywały, że doświadczenia z przeszłości nie muszą wpływać na teraźniejszość i przyszłość młodego człowieka. Dyskusja podczas zajęć pozwoliła realizującym, jak i uczestniczącym na wskazanie odpowiednich kierunków, które pozwolą na znalezienie pomocy i wsparcia, a przede wszystkim uświadomienie sobie problemu. Aktywny udział uczniów pokazał też, jak ważna jest rozmowa, relacja oraz współpraca, która w wielu trudnych sytuacjach może nam pomóc.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z działaniami projektowymi w mediach społecznościowych tj. Facebook

https://www.facebook.com/Teen-Problems-103382268857591/

Instagram

https://www.instagram.com/invites/contact/?i=1xojgl7q5wrtb&utm_content=mxw59md

Zapraszamy również do uczestniczenia w spotkaniach dla młodzieży i dzieci, a także do wsparcia naszych działań.

„Sprawmy by młodzież, nie musiała zmagać się z problemami sama! Jesteśmy

 bezpieczną strefą, która oferuje młodym ludziom wysłuchanie, pomoc i wsparcie”.

Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor, Nauczycielom oraz uczniom klas 6 za udział i zaangażowanie w naszym projekcie Teen Problems.

Uczennice realizujące projekt Hanna, Agata, Amelia Zuzanna i Wiktoria z klasy II A, B,C.

Opiekun projektu Ewa Andrusyszyn

 

Comments are closed.
Skip to content