I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze

Projekt społeczny Teen Problems

Projekt społeczny Teen Problems

On Luty 2, 2022, Posted by , In Aktualności,Komunikaty,Kultura,Liceum,Sukcesy, With Możliwość komentowania Projekt społeczny Teen Problems została wyłączona

Pierwsze spotkanie projektowe realizowane w ramach Olimpiady Zwolnieni z teorii odbyło się 26 stycznia w Kinie Helios. Uczestniczyła w nich młodzież z klasy 7, 8 Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz klasy 1 Liceum Katolickiego. Spotkanie przeprowadziły uczennice I Liceum Ogólnokształcącego: Hanna, Amelia, Wiktoria, Agata, a za oprawę fotograficzną w czasie zajęć odpowiadał Ireneusz.

Spotkanie miało na celu omówienie współczesnych problemów dotykających coraz większej ilości nastolatków. Obecnie często obserwuje się takie zjawiska jak wykluczenie społeczne lub wycofanie się poszczególnych jednostek. Brak umiejętności społecznych prowadzi do takich problemów jak m.in.: alkoholizm, narkomania, nikotynizm, zaburzenia odżywiania, samobójstwa, depresja oraz problemy z samoakceptacją. W czasie zajęć prowadzące wskazywały sposoby i możliwości radzenia sobie z różnymi sytuacjami oraz przekonywały, że doświadczenia z przeszłości, nie muszą wpływać na teraźniejszość i przyszłość młodego człowieka. Dyskusja, podczas zajęć pozwoliła realizującym jak i uczestniczącym, na wskazanie odpowiednich kierunków, które pozwolą na znalezienie pomocy i wsparcia, a przede wszystkim uświadomienie sobie problemu. Aktywny udział uczniów pokazał też jak ważna jest rozmowa, relacja oraz współpraca, która w wielu trudnych sytuacjach może nam pomóc. Po zakończeniu prelekcji wspólnie obejrzeliśmy film: „Sokół z masłem orzechowym”. W filmie tym mogliśmy zobaczyć historię Zaka i Tylera – pełną serca, ciepła, śmiechu i przygód. Ta wzruszająca opowieść o podróży drobnego złodziejaszka i uciekiniera z domu opieki, pokazuje jak rodzi się nieprawdopodobna przyjaźń!

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z działaniami projektowymi w mediach społecznościowych tj.

Facebook

https://www.facebook.com/Teen-Problems-103382268857591/

 Instagram

https://www.instagram.com/invites/contact/?i=1xojgl7q5wrtb&utm_content=mxw59md

Zapraszamy również do uczestniczenia w spotkaniach dla młodzieży i dzieci, a także do wsparcia naszych działań.

„Sprawmy by młodzież, nie musiała zmagać się z problemami sama! Jesteśmy bezpieczną strefą, która oferuje młodym ludziom wysłuchanie, pomoc i wsparcie”.

Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor, Nauczycielom oraz Młodzieży z Zespołu Szkół Katolickich za udział i zaangażowanie w naszym projekcie Teen Problems.

Uczennice realizujące projekt Hanna, Agata, Amelia, Zuzanna i Wiktoria z klasy II A, B,C.

Opiekun projektu: Ewa Andrusyszyn

Comments are closed.
Skip to content