I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze

Obóz językowy w szkole Gateway na Malcie

Obóz językowy w szkole Gateway na Malcie

On Styczeń 13, 2018, Posted by , In Aktualności,Nauka, With Możliwość komentowania Obóz językowy w szkole Gateway na Malcie została wyłączona

Obóz językowy w szkole Gateway na Malcie

Styczeń, 2018, Opublikowano przez: Beata Szreniawa,

Obóz językowy w szkole Gateway na Malcie w St. Julian’s odbył się w dniach 09–16 grudnia 2017 r.

11 uczniów liceum i gimnazjum wzięło udział w obozie językowym w szkole Gateway na Malcie.

W sobotę wieczorem przylecieliśmy z Wrocławia, gdzie zostaliśmy odebrani przez organizatorów z lotniska i zawiezieni do rodzin goszczących. Nasz pobyt na wyspie rozpoczął się całodniową wycieczką zorganizowaną przez szkołę językową. Zobaczyliśmy wioskę rybacką Marsaxlokk, formacje skalne Blue Grotto i St. Peter’s Pool. Od poniedziałku zaczęła się nauka. Do lunchu odbywały się zajęcia językowe w grupach dopasowanych do poziomu znajomości języka angielskiego, a reszta dnia została przeznaczona na dalsze poznawanie Malty. Zwiedziliśmy okoliczne miejscowości, oraz przedświątecznie ustrojoną Valettę, która została wybrana na kulturową stolicę Europy 2018. Odwiedziliśmy także Mdinę (dawną stolicę Malty), wioskę rzemiosła Ta’Qali i klify Dingli. Popłynęliśmy także na Gozo i Comino, gdzie większość uczniów postanowiła popływać w morzu. Niestety, nie zdążyliśmy zobaczyć słynnego Azure Window na Gozo, ponieważ w marcu 2017 roku w skutek erozji skała została zniszczona.

16 grudnia z żalem opuściliśmy wyspę. Podczas tygodniowego pobytu uczniowie nie tylko podszkolili swój angielski, ale również mieli okazję poznać przyrodę, kulturę i historię Malty oraz uciec na chwilę od ponurej, zimowej aury.

Link do filmu, na którym uczniowie razem śpiewają kolędę w szkole Gateway: https://www.youtube.com/watch?v=7siHl19SQgI

Comments are closed.
Skip to content