I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze

Finaliści Olimpiady Zwolnieni z Teorii

Finaliści Olimpiady Zwolnieni z Teorii

On Luty 15, 2021, Posted by , In Komunikaty,Nauka,Sukcesy, With Możliwość komentowania Finaliści Olimpiady Zwolnieni z Teorii została wyłączona

Olimpiada Zwolnionych z Teorii to pierwsza praktyczna olimpiada, polegająca na realizacji projektu społecznego, zmieniającego otoczenie na lepsze. Młodzież wykorzystuje wiedzę w praktyce – nawiązuje partnerstwa, uczy się pracy w zespole, tworzy harmonogram i budżet.

Realizacja 2 projektów: Odrobinę kultury i Green Spirit, pozwoliła młodzieży rozwijać kompetencje przydatne na rynku pracy, takie jak zarządzanie, kreatywność czy rozwiązywanie problemów. Projekt Odrobinę kultury to cykliczne spotkania z osobami związanymi z różnymi gałęziami kultury – od fotografii, przez aktorstwo, po podróże. Zaproszeni goście to ludzie młodzi, którzy podzielili się swoim doświadczeniem i rozwijali dyskusję na ciekawe tematy. Celem projektu było zachęcenie młodych ludzi do aktywnego uczestnictwa w kulturze, tym samym do twórczego samorozwoju.

Projekt Green Spirit mający na celu poprawę środowiska w naszym regionie, to liczne spotkania z uczniami jeleniogórskich szkół, udział w wydarzenia sportowych, między innymi Biegu Niepodległości i Biegu Piastów. Działania miały uświadomić społeczeństwu jak ich codzienne nawyki mogą wpływać na otaczający nas świat. Zadaniem było szerzenie wiedzy z zakresu ochrony środowiska.

Paulina Łobocka, Jagoda Maląg, Weronika Piotrowska, Milena Hawryluk, Oliwia Zarzycka, Edmund Grabek, Wiktoria Aleksandrowicz, Dominika Rodziewicz i Adrian Sobiński, uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego, zdobyli tytuły finalisty i  Międzynarodowe Certyfikaty zarządzania Project Management Institute. Miłosz Kłosowski absolwent, który w poprzednim roku został finalistą, w tym roku pełni funkcję mentora projektów społecznych.

Zapraszamy na stronę internetową projektu:   https://zwolnienizteorii.pl/ oraz do obejrzenia filmu przedstawiającego realizację jednego z projektów Jagody i Pauliny: http://zerom.4me.pl/aktualnosci/podsumowanie-projektu-odrobine-kultury/

Serdecznie gratulujemy!!!

Koordynator projektów Ewa Andrusyszyn 

Comments are closed.