I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze

Mistrzostwa Polski w biegach na orientację

Mistrzostwa Polski w biegach na orientację

On Wrzesień 19, 2016, Posted by , In Aktualności,Sport, With Możliwość komentowania Mistrzostwa Polski w biegach na orientację została wyłączona

W dniach 10-11.09.2016 r. w okolicach Świętoszowa i Raciborowic (woj. dolnośląskie, pow. Bolesławiecki) przeprowadzono Zawody – Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w Biegu na Orientację o randze eliminacji do Szkolnych Mistrzostw Świata 2017.

Do zawodów zgłosiło się 25 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z czterech województw (Wielkopolskie, Zachodniopomorskie, Śląskie i Dolnośląskie). Dwie męskie sztafety M1( starsza) i M2 ( młodsza) z naszej szkoły  wygrały całą rywalizację i zakwalifikowały się na mistrzostwa, które odbędą się w kwietniu 2017r. we Włoszech w okolicach miasta Palermo. Jedna z naszych uczennic Gabrysia Piwko uzyskała kwalifikacje w kategorii indywidualnej W1. Na co dzień nasi zawodnicy trenują w jeleniogórskim klubie Paulinum i mamy ogromne szczęście, że wybrali naszą szkołę jako kolejny etap w swojej edukacji. To już trzeci raz kiedy mamy szansę reprezentować szkołę, miasto i kraj na tak wielkiej rangą imprezie sportowej. Czekamy teraz na decyzję Zarządu Głównego SZS.(autor inf.: Sylwia Żelazna)

Składy drużyn

M1
Bruno Pawłowicz
Tristan Samulski
Kacper Lach
Bartłomiej Zalewski
Jakub Kruk

M2
Jakub Jończy
Jakub Zaleski
Szymon Jurczak
Adrian Sobiński

W1
Gabriela Piwko

Comments are closed.
Skip to content