I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze

Mistrzostwa Polski w biegach na orientację

Mistrzostwa Polski w biegach na orientację

On Wrzesień 19, 2016, Posted by , In Aktualności,Sport, With Możliwość komentowania Mistrzostwa Polski w biegach na orientację została wyłączona

W dniach 10-11.09.2016 r. w okolicach Świętoszowa i Raciborowic (woj. dolnośląskie, pow. Bolesławiecki) przeprowadzono Zawody – Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w Biegu na Orientację o randze eliminacji do Szkolnych Mistrzostw Świata 2017.

Do zawodów zgłosiło się 25 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z czterech województw (Wielkopolskie, Zachodniopomorskie, Śląskie i Dolnośląskie). Dwie męskie sztafety M1( starsza) i M2 ( młodsza) z naszej szkoły  wygrały całą rywalizację i zakwalifikowały się na mistrzostwa, które odbędą się w kwietniu 2017r. we Włoszech w okolicach miasta Palermo. Jedna z naszych uczennic Gabrysia Piwko uzyskała kwalifikacje w kategorii indywidualnej W1. Na co dzień nasi zawodnicy trenują w jeleniogórskim klubie Paulinum i mamy ogromne szczęście, że wybrali naszą szkołę jako kolejny etap w swojej edukacji. To już trzeci raz kiedy mamy szansę reprezentować szkołę, miasto i kraj na tak wielkiej rangą imprezie sportowej. Czekamy teraz na decyzję Zarządu Głównego SZS.(autor inf.: Sylwia Żelazna)

Składy drużyn

M1
Bruno Pawłowicz
Tristan Samulski
Kacper Lach
Bartłomiej Zalewski
Jakub Kruk

M2
Jakub Jończy
Jakub Zaleski
Szymon Jurczak
Adrian Sobiński

W1
Gabriela Piwko

Comments are closed.