I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze

Lekcje z British Council

Lekcje z British Council

On Październik 4, 2021, Posted by , In Aktualności,Nauka, With Możliwość komentowania Lekcje z British Council została wyłączona

W dniach 24 i 29 września uczniowie dwóch grup językowych mieli możliwość uczestniczenia w darmowych lekcjach przeprowadzonych przez licencjonowanych egzaminatorów British Council, instytucji reprezentującej Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w zakresie współpracy kulturalnej i edukacyjnej. Lekcje dotyczyły znaczenia oraz procedur przeprowadzania egzaminów B2 First (FCE) i C1 Advanced (CAE), a także samych zadań egzaminacyjnych, sprawdzających przede wszystkim znajomość środków językowych, ale również rozumienie ze słuchu.

Egzaminy Cambridge English Qualifications to egzaminy rozpoznawalne na całym świecie i uznawane przez szkoły, uniwersytety oraz pracodawców. Potwierdzają  one znajomość języka angielskiego i są zgodne ze Skalą Poziomów Rady Europy (CEFR). Najpopularniejszym z nich jest certyfikat B2 First. Pokazuje on, że uczeń zna język angielski wystarczająco dobrze, by pracować lub uczyć się w środowisku anglojęzycznym.  C1 Advanced, natomiast, to  wysoce ceniony certyfikat, potwierdzający znajomość angielskiego na poziomie oczekiwanym od profesjonalisty pracującego w biznesie lub studenta studiów licencjackich.

Licealiści uczestniczący w zajęciach wykazali się bardzo dobrą znajomością języka angielskiego na wskazanych poziomach, adekwatnych do stopnia zaawansowania swojej grupy. Jeśli tylko zechcą, mogą przystąpić do egzaminów przeprowadzanych przez British Council.

Comments are closed.
Skip to content