I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze

Łamacze szyfrów – ogólnopolska gra kryptologiczna

Łamacze szyfrów – ogólnopolska gra kryptologiczna

On Maj 7, 2021, Posted by , In Aktualności,Komunikaty, With Możliwość komentowania Łamacze szyfrów – ogólnopolska gra kryptologiczna została wyłączona
Już wkrótce kolejna edycja gry kryptologicznej ŁAMACZE SZYFRÓW, w której każdy może wcielić się w rolę agenta kryptowywiadu, a przy tym poznać historię i świetnie się bawiąc walczyć o nagrody rzeczowe!
Tym razem kilka nowości. Wśród nich poziom Enigma, którego uczestnicy zapoznają się z polskimi metodami ataku na szyfr najsłynniejszej maszyny szyfrującej i podejmą próbę ich użycia.
Jak zwykle, co kilka dni publikujemy kolejną porcję wiedzy o szyfrowaniu i łamaniu szyfrów oraz zaszyfrowane wiadomości do złamania. Zwycięża zespół, który najszybciej rozwiąże zadania finałowe.
Przypominamy, że nie trzeba mieć żadnej wiedzy związanej z szyframi by wziąć udział w grze, a rozgrywka (która jest bezpłatna) toczy się na trzech poziomach trudności! Więcej szczegółów w materiałach widocznych poniżej i na stronie www.lamaczeszyfrow.pl.
Już teraz możesz zagrać w grę próbną, zarejestrować zespół, zapoznać się z historią Enigmy i jej pogromców oraz łamać pierwsze szyfry.

W skrócie:

  • REJESTRACJA ZESPOŁÓW oraz poziom INTRO już teraz na    www.lamaczeszyfrow.pl.  
  • Poziom ADEPT (podstawowy) od 13.05 (decydująca rozgrywka 2.06),
  • Poziom WYZWANIE (zaawansowany) od 27.05 (decydująca rozgrywka 16.06),
  • Poziom ENIGMA (polskie metody łamania Enigmy) od 10.06 (decydująca rozgrywka 30.06)
Comments are closed.
Skip to content