I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze

Międzyszkolny Konkurs Kulturoznawczy

Międzyszkolny Konkurs Kulturoznawczy

On Kwiecień 8, 2016, Posted by , In Kultura, With Możliwość komentowania Międzyszkolny Konkurs Kulturoznawczy została wyłączona

W piątek 8 kwietnia 2016r. w siedzibie Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Gorze odbył się Międzyszkolny Konkurs Kulturoznawczy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z naszego regionu. Konkurs zorganizowali i przeprowadzili nauczyciele i studenci filologii angielskiej i niemieckiej.

Wśród laureatów konkursu na podium stanęły dwie nasze licealistki. II miejsce w Konkursie Kulturoznawczym o Berlinie Berlin In Übersicht zajęła Ewa Drozdowska z kl. 2b1, a w Konkursie Kulturoznawczym o RPA A Glimpse of South Africa, III miejsce przypadło Ani Mukalled z kl. 2B2.

Nasze liceum reprezentowali również Wojciech Czosnyka z kl. 1A2 oraz Filip Żywicki z kl. 2A2 – laureaci etapu szkolnego konkursu.

Poza udziałem w konkursie uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach teatralno-ruchowych oraz w spotkaniu z doktorem Józefem Zapruckim, stypendystą Fundacji Kościuszkowskiej, docentem Wydziału nauk Humanistycznych i Społecznych w KPSW w Jeleniej Górze.

Comments are closed.
Skip to content