I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze

Franciszek Horczak finalistą I edycji Konkursu PKB (Polityka, Kapitał, Biznes)

Franciszek Horczak finalistą I edycji Konkursu PKB (Polityka, Kapitał, Biznes)

On Kwiecień 12, 2021, Posted by , In Aktualności,Komunikaty,Liceum,Nauka,Sukcesy, With Możliwość komentowania Franciszek Horczak finalistą I edycji Konkursu PKB (Polityka, Kapitał, Biznes) została wyłączona

Z radością informuję, że Franciszek Horczak uczeń klasy 2A2 został finalistą I edycji Ogólnopolskiego Konkursu PKB.

PKB to jedyny w Polsce konkurs, który łączy w sobie wszystkie społeczno-gospodarcze obszary wiedzy zdobywane podczas nauki w szkole średniej!

PKB miał charakter indywidualny na etapie szkolnym i okręgowym, na etapie finałowym natomiast konkurs przybrał formę mieszaną, składał się zarówno z części indywidualnej i zespołowej. Aby wziąć udział w Konkursie PKB, należało zarejestrować się do 22 listopada 2020r.

Zakres tematyczny konkursu sprawdzał wiedzę z następujących obszarów: finanse, marketing, zarządzanie, podstawy ekonomii i psychologii społecznej. Pytania uwzględnione w konkursie sprawdzały wiedzę, jaką uczeń powinien  posiadać przed przystąpieniem do matury z WOSu, były one  również świetnym przygotowaniem do studiowania na uczelniach społecznych i ekonomicznych. Konkurs PKB powstał również z myślą o ułatwieniu przygotowań do testu z wiedzy o przedsiębiorczości – egzaminu wstępnego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

W finale uczestniczyło 50 najlepszych uczestników etapu okręgowego, zawody centralne przeprowadzono 13 marca 2021 r. Finał składał się z dwóch etapów: rozwiązania arkusza 30 pytań otwartych oraz indywidualnego rozwiązania zadania sytuacyjnego (raportu) typu case study.

Dla zwycięzcy przewidziano nagrodę finansową oraz możliwość realizacji 3 miesięcznego płatnego stażu u Partnera konkursu – ośrodka badawczego Polityka Insight.

Wszyscy finaliści zostali nagrodzeni pakietem szkoleń EduFactory w wybranej przez siebie dziedzinie: programowaniu, pakietu Office, czy w kursie językowym. Dodatkowo przewidziano atrakcyjne upominki od pozostałych partnerów konkursu – książki, pomoce naukowe i wiele innych.

Szczegóły na stronie internetowej https://konkurspkb.pl/

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Ewa Andrusyszyn

 

Comments are closed.
Skip to content