I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze

Dzień Politechniki Wrocławskiej w ZSO Nr 1

Dzień Politechniki Wrocławskiej w ZSO Nr 1

On Maj 31, 2019, Posted by , In Aktualności, With Możliwość komentowania Dzień Politechniki Wrocławskiej w ZSO Nr 1 została wyłączona

Dlaczego warto zostać inżynierem? Jakie aspekty naszego życia związane są z pracą inżyniera, a właściwie jakie aspekty naszego życia nie są związane z pracą inżyniera? Na takie pytania odpowiadał w swoim wykładzie dr inż. Piotr Jadwiszczak podczas Dnia Politechniki Wrocławskiej w naszej szkole.

W lipcu 2018r została uroczyście  podpisana umowa partnerska między  ZSO Nr 1 a Politechniką Wrocławską. Politechnika  objęła patronatem   klasy matematyczno-fizyczne i biologiczno-chemiczne w naszej szkole. Dzięki  takiej współpracy uczniowie mogą w szerszym zakresie uczestniczyć w zajęciach w pracowniach i warsztatach  politechniki oraz uczestniczyć  w wykładach prowadzonych przez pracowników naukowych PWr w szkole. W spotkaniu z młodzieżą  uczestniczyli prof. dr hab. inż. Andrzej Dziedzic – Prorektor ds. nauczania,  dr inż. Piotr Jadwiszczak Prodziekan ds. dydaktyki Wydziału Inżynierii Środowiska , Witold Dziadosz przedstawiciel Wydziału Techniczno-informatycznego PWr w Jeleniej Górze. Warsztaty  z fizyki dla młodzieży po wykładzie  prowadzili: dr hab. inż. Damian Pucicki, dr inż. Karolina Laszczyk i dr inż. Aleksandra Pokrzywnicka – Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki a z chemii: dr inż. Sylwia Baluta i dr inż. Dorota Zając – Wydział Chemiczny. Gośćmi spotkania byli również przedstawiciele Działu Rekrutacji: Mateusz Przygoda i Małgorzata Smutkiewicz.

Comments are closed.
Skip to content