I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze

Dzień frankofoński

Dzień frankofoński

On Marzec 30, 2017, Posted by , In Aktualności,Komunikaty,Kultura,Nauka, With Możliwość komentowania Dzień frankofoński została wyłączona

Tradycyjnie, jak co roku, w drugiej połowie marca, w trakcie Światowych Dni Frankofonii, organizujemy w naszej szkole dzień, w którym nasi uczniowie poszerzają swoją wiedzę o kulturach krajów francuskojęzycznych.

Poniżej przedstawiamy fotorelację z przebiegu tego co ciekawego wydarzyło się w czwartek 30 marca 2017 r.

Na 2 godzinie lekcyjnej nasi gimnazjaliści i licealiści zaprezentowali stoiska z ekspozycjami dotyczącymi wybranych krajów Afryki francuskojęzycznej : Burkina Faso, Madagaskar, Maroko, Niger, Senegal i Seszele. Najbardziej spodobały się prezentacje Burkiny Faso klasy I Gc i Madagaskaru klasy II G d ( I miejsce ex eaquo )    Następnie  jury ( w składzie Agnieszka Burda, Magdalena Zielińska oraz Julia Stadomska z 2c1  )zwróciło uwagę na stoiska Nigru licealistów z klas IC1,1C2 i 1A2 ( II miejsce) oraz Senegalu licealistów z klas II  ( III miejsce).

Na lekcji 3 i 4 gościliśmy Pana Stanisława Dąbrowskiego, jeleniogórskiego podróżnika, który w barwny sposób opowiedział nam o Tunezji, pokazując interesujące miejsca tego kraju oraz ciekawie przybliżył nam jego historię i niektóre zwyczaje.

Ostatnim punktem programu był konkurs wiedzy o Afryce francuskojęzycznej . Okazało się,że najwięcej na jej temat wiedzą gimnazjalistki z klasy I Gc – Eliza Jonczyk i Gloria Kaźmierczak., które zajęły I miejsce. Dalej uplasowali się licealiści – Antoni Grodzki i Paweł Olechowski z klasy I C2, a trzecie miejsce przypadło Aleksowi Mazurkiewiczowi i Konradowi Buczkowskiemu z klasy I Gc. Fundatorami nagród w konkursie byli : Polskie Stowarzyszenie Europa Języków i Kultur oraz Ambasada Belgii – Przedstawicielstwo Walonii – Brukseli.

Wszystkim uczestnikom i sponsorom serdecznie dziękujemy.

                           Un grand merci !

                           À l’année prochaine !

                          Beata Wieromiej- Wojdak i Magdalena Zielińska

fotografie : Magdalena Kociuba

Comments are closed.
Skip to content