I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze

2b i 2f pozdrawiają z Czech!

2b i 2f pozdrawiają z Czech!

On Wrzesień 23, 2022, Posted by , In Aktualności,Komunikaty,Kultura, With Możliwość komentowania 2b i 2f pozdrawiają z Czech! została wyłączona
W dniach 20-22 września 2022, klasy 2B i 2F miały przyjemność podziwiać kraj naszych południowych sąsiadów. Pochmurna i czasem nawet deszczowa Praga harmonizowała z majestatem Zamku Praskiego, Archikatedry Świętych Wita, Wacława i Wojciecha, Bazyliki Św. Jerzego oraz Mostu Karola. Jednak urokliwy spacer żydowską dzielnicą Josevova iluminowany został blaskiem słonecznych promieni. Gdy okazało się, że wszystko zostało doprawione szczyptą tradycyjnej czeskiej kuchni, uczniowie poczuli się ze wszech miar nasyceni.
O ile Praga jest miejscem popularnym, o tyle Czeski Krumlov, niemal przytulony do granicy z Austrią, to – z uwagi na spore oddalenie od Polski, jest miasteczkiem nieczęsto odwiedzanym przez naszych rodaków. Szkoda, ponieważ finezyjne serpentyny Wełtawy w cieniu patrzącego na te estetyczne widowisko – zamku, to widok iście bajkowy. Uczniom, pod kątem językowego rozszerzenia, dobrano przewodnika w języku angielskim, który wprowadził ich w meandry renesansowych, barokowych komnat zamkowych.
Trzeci dzień wycieczki przywitał piękną pogodą w Czeskim Raju. Uczniowie mogli poczuć grozę zamku Trosky, zjeść obiad w podcieniach Jiczyna oraz podziwiać prochowskie skalne miasto i dolomitowe jaskinie. W godzinach wieczornych cała wycieczkowa grupa bezpiecznie dotarła do Jeleniej Góry.
✒️Paweł Wrocławski
 
Comments are closed.
Skip to content