I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze

11 listopada Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada Narodowe Święto Niepodległości

On Listopad 13, 2017, Posted by , In Aktualności,Gimnazjum,Kultura,Liceum,Nauka, With Możliwość komentowania 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości została wyłączona

10 listopada 2017r. w auli szkolnej  odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Program pod opieką Pani Agnieszki Burdy przygotowali uczniowie klas licealnych.

Jak co roku gościliśmy dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 27 – Okrąglaczka. Pięciolatki i sześciolatki z „Tęczowych nutek” specjalnie dla nas wystąpiły, przygotowały wiersze i piosenki o ojczyźnie oraz zatańczyły Krakowiaka.

Akademia to nie tylko przypomnienie kilku ważnych dat, piosenki czy wiersze, akademia to lekcja nowoczesnego patriotyzmu. Sondy uliczne, wykonane były przez uczniów klas 2 i 3 liceum  w ramach zajęć Warsztaty dziennikarskie.

Mamy nadzieję, że uczniowie wyszli z sercami pełnymi patriotyzmu. Akademia skłoni nas z pewnością do licznych przemyśleń. Po prostu – fajnie być Polakiem, a już najlepiej świadomym swojej historii.

 

Dominika Daniszewska

Comments are closed.
Skip to content